İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Robokod İzmir Bilişim ve Kodlama Proje Toplantısı Yapıldı

Robokod İzmir Bilişim ve Kodlama Proje Toplantısı Yapıldı

Robokod İzmir Bilişim ve Kodlama Projesi İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İzmir Vali Yardımcısı Dr. Fatih Kızıltoprak başkanlığında yapılan iş birliği ve koordinasyon toplantısına; İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Uğur, Özgür Kaplan, ilçe milli eğitim müdürleri ve RoboKod İzmir Bilişim ve Kodlama Projesini yürüten Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri koordinatörleri katıldı. Toplantıda, proje kapsamında yapılacak çalışmalar ve iş birliği konuları ele alındı.

Dijital Çağda Vasıflı Bireylere Olan İhtiyaç Bu Projeyle Çözülecek

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin teknolojiyi bilinçli kullanması ve üretmesi konusunda yetkin hale getirilmesi ve eğitimde 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılması amacıyla önemli bir projeye adım attı.

Proje kapsamında, öğrencilerin teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak çözüm üretebilme yetkinliğinin geliştirilmesiyle yaş seviyelerine uygun problem çözme becerilerinin kazandırılması hedefleniyor.

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'ın talimatlarıyla başlatılan RoboKod İzmir Bilişim ve Kodlama projesinin hedef kitlesini, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okulların öğrencileri oluşturuyor. Dijital çağın hız kazanması ile birlikte dönüşüme öncülük edecek vasıflı bireylere olan ihtiyaç, bu proje ile çözülecek.

07-02-202407-02-202407-02-202407-02-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.