İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde eTwinning Kalite Etiketi Sertifika Töreni Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde eTwinning Kalite Etiketi Sertifika Töreni Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen eTwinning faaliyetleri kapsamında eTwinning Kalite Etiketi Sertifika Töreni düzenlendi. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapılan törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ömer Ulupınar, Muharrem Bayındır ve İbrahim Kiraz, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu tanıtım videosu ile devam etti. eTwinning Koordinatörü Rabia Özler Özseçer 'in yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme konuşmasının ardından Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde Türkiye eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından hazırlanan video izlendi.

Öğretmenler adına deneyimlerini aktarmak üzere söz alan Nagihan Baykan Afşar; Avrupa ile birlikte dijital çağa girmiş olmanın verdiği fırsatı bu tür projelerle değerlendirerek çocuklarımızı çok daha iyi yerlere getirebileceğimizden emin olduğunu söyledi.

Okul idarecileri adına Senem Kıyıcı Kahraman; öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için projeler yapmaya başladıkları zaman eTwinning çalışmalarının faydasını gördüğünü ifade etti. Öğrencilerin gelişimlerini gözledikçe eTwinning'in vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Kahraman emeği geçen herkese teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; öğretmenlerin geleceği inşa eden, geleceği şekillendiren, öğrencileri yarınlara hazırlayan kutlu bir mesleğin temsilcileri olduğunu söyledi. Kişinin önce kendisine değer vermesi gerektiğini ifade eden Yentür, ancak bu şekilde kişinin değerinin farklı ve etkili olacağının altını çizdi. Yentür; ''Değişimin ruhunu ve mekanını okuyamayanlar yarın var olamazlar.'' dedi. Öğretmenlerin kendilerini geliştirecek bu tarz projelerle öğrencilere de faydasının olacağını belirten Yentür, projelerin araç olduğunu, esas amacın çocukları geleceğe hazırlamak olduğunu vurguladı. Yentür, gönüllü olarak bu projede yer alan, emek veren tüm öğretmen ve eğitim yöneticilerine teşekkür etti.

Tören ilçeler bazında eTwinning Kalite Etiketi Sertifikası takdimi sonrası toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

22-06-202222-06-202222-06-202222-06-202222-06-202222-06-202222-06-202222-06-2022

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.