İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Çocuk Gözüyle Hayvancılık' Konulu Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi Gerçekleştirildi

'Çocuk Gözüyle Hayvancılık' Konulu Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi  Gerçekleştirildi

İzmir Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 'Çocuk Gözüyle Hayvancılık' konulu Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi İZQ İnovasyon Merkezinde gerçekleştirildi. Törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı  Ercan Korkmaz, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Erçin Güdücü, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sonnur Kırmızıoğlu,  ödül alan öğrenciler, danışman öğretmenleri, jüride görev alan öğretmenler ve veliler katıldı.

İzmir Ticaret Borsası 'Toprak ve Çocuk Programı' kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen 'Çocuk Gözüyle Hayvancılık' konulu resim yarışmasına katılan eserler komisyonun titiz çalışması ile değerlendirildi. Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserler İZQ İnovasyon Merkezinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli yaptığı konuşmada İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti ile getirdi. 'Toprak ve Çocuk Programı' kapsamında çocuklara tarımı, toprağı sevdirmek üzere yürütülen çalışmalardan söz eden Kestelli, yarışmaya ilgi göstere öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür,  eğitim ve öğretimin bütünsel bir süreç olduğunun altını çizerek okulda öğrenilen bilgilerin hayatta karşılık bulmasının önemine değindi.  Eğitimin en önemli özelliklerinden birinin de farkında olmak ve farkındalık oluşturmak olduğuna işaret eden Yentür, çevre, ekoloji eğitimleri, toprağa ve hayvana saygı ve koruma bilinci geliştirmenin gerekliliğine değindi. Yentür, İzmir Ticaret Borsası yetkililerine ve yarışmanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından minik ressamların eserlerinden oluşan kısa film gösterimi gerçekleştirildi.

  'Çocuk Gözüyle Hayvancılık'  Resim Yarışmasında 1 ve 2. sınıflar arasında üçüncülüğü Bornova Özel Ege İlkokulundan Nehir Cansever, ikinciliği MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlkokulundan Pelin Gülbahar kazanırken, MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlkokulundan Cenk Molla birinciliğe değer bulundu. Bornova Özel Ege İlkokulundan Işıl Yılmaz mansiyon aldı.

3. ve 4. sınıflar arasında ise; Buca Çamlık Şehit Hüseyin Tolga Hepgül İlkokulundan Hatice Kübra Yanar üçüncü, Narlıdere İlhan Onat İlkokulundan Yağmur Dalkıran ikinci oldu. Birinciliği Bornova Özel Ege İlkokulundan Melin Ağar kazandı. Buca 23 Nisan İlkokulundan Kağan Destan Kaç mansiyona değer bulundu.

Ayrıca 22 eserin daha  sergilendiği törende dereceye giren öğrencilerin ödüllerini ve danışman öğretmenlerin belgelerini İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sonnur Kırmızıoğlu verdi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

16-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-202216-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.