İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yaşar Üniversitesi Arasında 'Eğitim Değerlendirme Toplantısı' Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yaşar Üniversitesi Arasında 'Eğitim Değerlendirme Toplantısı' Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cemali Dinçer ile bir araya geldi. Ziyarette eğitim öğretime ilişkin istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve İlçe Milli Eğitim müdürlerinin katıldığı, Yaşar Üniversitesinde gerçekleştirilen toplantıda iki kurum arasında yürütülmekte olan çalışmalar ile planlanan projeler ele alındı.

Programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arslan Örnek yaptı. Örnek, ekip çalışması ile birbirini tamamlayan ve birbirine güvenen insanların ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte yürüttükleri sürecin çok önemli olduğunu söyledi.  Ortak hedeflerinin yarının yetişkini olacak gençleri birlikte geleceğe hazırlamak olduğunu belirten Örnek, ekip çalışması ile İzmir'in gençlerinin eğitimi anlamında geleceğe daha güvenle baktıklarını vurguladı.  Örnek, atlatılan zorlu pandemi döneminin öğrettiği en önemli şeyin, gençlere aktarılması zorunda olunan en önemli yaşam becerilerden esneklik kavramı olduğunun altını çizdi. Yaşamın ve sınırların bu kadar hızlı değiştiği bir çağda hayatta kalmanın ve hayata uyum sağlama becerisinin önemine dikkat çeken Örnek, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleşen işbirlikleri için teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, gençlerin geleceğini inşa edmek için gayret gösteren öğretmenlerin ve eğitim liderlerinin çabalarından bahsetti. Bu anlamda yapılacak işbirliklerinin önemine değinen Yentür, yaşanılan çağ gereği bilginin büyük bir hızla değiştiğini vurguladı. Günümüz eğitim paradigmasında büyük değişimler yaşandığını vurgulayan Yentür, yeni nesiln öğrenmeye açık, sürekli sorgulayan ve üreten bir nesil olması için gayret içinde olduklarının, bu kapsamda kurumlar arası işbirliğinin son derece kıymetli olduğunun altını çizdi. Yaşar Üniversitesi ile yapılacak iş birlikleri için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade eden Yentür, misafirperverlikleri için Yaşar Üniversitesine teşekkür etti.

Yentür'ün konuşmasından sonra Yaşar Üniversitesi  Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Galip Ayvat, Yaşar Üniversitesi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Program, İlçe Milli Eğitim müdürlerinin 'Değerlendirme Toplantısı' ile devam etti. Toplantı sonrası İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Yaşar Üniversitesinde Bornova Bilim ve Sanat Merkezinin açmış olduğu resim sergisini gezdi.

26-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.