İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi

Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve Halk Eğitimi Merkezi müdürleri katıldı.

Toplantıda; kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bir yaklaşımla bireyin; bilgi, beceri, ilgi ve yeterliliklerini geliştirmek amacıyla katıldığı her türlü öğrenme etkinliğini içine alan 'Hayat Boyu Öğrenme' kapsamında yapılan işbirlikleri ve faaliyetlerin planlaması görüşüldü.

Bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlüklerince kurs ve kursiyer sayılarını artırmaya yönelik hedeflerin belirlenmesi, kurs niteliklerinin ve mesleğe yönelik kursların artırılması konusu ele alındı.

Her Halk Eğitimi Merkezinde engelli ve dezavantajlı bireylere yönelik projelerin ve yöresel bir temanın belirlenerek ön plana çıkarılmasının yanı sıra açılan kursların tanıtımının yapılabilmesi için yapılan çalışmaların daha fazla kişiye ulaşmasının önemine değinildi.

25-02-202225-02-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.