İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi Bayındır, Tire Ve Ödemiş´te Öğretmen Ve Öğrenciler ile Bir Araya Geldi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ Bayındır Kaymakamlık Konferans Salonunda  okul yöneticileri ile bir araya gelerek;
İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi Bayındır, Tire Ve Ödemiş´te Öğretmen Ve Öğrenciler ile Bir Araya Geldi.

“En büyük itibarınız mesleğinizdir. İtibarı Türkiye Cumhuriyetinde en yüksek olan üç meslekte öğretmenlik vardır. İlk üç hep değişir ama öğretmenlik üçün altına hiç düşmez. Sizin samimiyetiniz, duruşunuz, güven veren tavrınız ve tarzınızla gerçekten bir çok kapıyı açacağınızdan şüpheniz olmasın.” dedi. Güven konusuna da dikkat çeken YAHŞİ, “Akademik başarıyı sağlamalı, okulun gelişmesi için hayırseverlerle iletişim halinde olmalı ve en önemlisi 2023 Vizyon Belgesini okumalı, incelemeliyiz” dedi. Sonra okul ve kurum yöneticilerinden okulların sorunlarını dinlemesi ve çözüm yollarını paylaşmasıyla toplantı sona erdi.

Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve beraberindeki heyet, Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi ve Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerle sohbet etti. Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen YAHŞİ “Eğitim Vizyonumuz 2023 mutlaka okumalıyız. Buradan hareketle eğitimizi şekillendirmeye çalışmalıyız” dedi. Yahşi daha sonra öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak okuldan ayrıldı.

Müzekke Susamcıoğlu Anaokulu Konferans Salonunda ise 8. Sınıf öğrencileriyle bir araya gelen YAHŞİ, öğretmenlik mesleği üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Yahşi konuşmasında “Bugün özellikle öğretmenlerimizi, şehit olan ve ahirete intikal etmiş öğretmenlerimizin ailelerini ziyaretten sonra bizleri heyecanlandıran siz değerli öğrencilerimizle buluşmak istedik. Sizleri onurlandığımız, gururlandığımız ve geleceğe dair umutlarımızın arttığı bir nesil ve geleceğimiz olarak görüyoruz” dedi. Söyleşide öğrencilere üç konunun altını çizdi. Öğrencilere “Başarısızlık yoktur, sefer vardır”, “Başarı için anne, baba, öğretmen desteği ve duasını alacaksınız, kendinizi önemsiz görmeyeceksiniz ve hayallerinizi büyük tutacaksınız.”  diyerek öğrencilere veda etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Anlamlı Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Ödemiş’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi beraberindekilerle birlikte, Ödemiş ilçesinde, son iki yıl içinde çeşitli nedenlerle kendileri gibi öğretmen olan eşlerini kaybeden 3 kadın öğretmeni ziyaret edip, ´Öğretmenler Günü´nü kutladı. Yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde, geçen 15 Aralık´ta görevi başındayken öldürülen Kaymakçı Çok Programlı Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen´in eşi Ümmü Kökmen, geçen 15 Mart´ta kanserden yaşamını yitiren Ödemiş Anadolu Lisesi coğrafya öğretmeni Coşkun Akçay´ın eşi Emine Akçay ile 29 Ekim 2017 tarihinde kalp krizinden ölen Günlüce İlkokulu Müdürü Ahmet Pırasacı´nın eşi Fikriye Pırasacı unutulmadı.

 İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlker Erarslan ile Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ile 3 kadın öğretmeni ziyaret edip, çiçek verdi,  ´Öğretmenler Günü´nü kutladı. İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, yaşamını yitiren öğretmenlerin eşlerine bir ihtiyaçlarının olup olmadığını da sorup, gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

Taziye ziyaretleri öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlker ERARSLAN ile Mehmet Fatih VARGELOĞLU; Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mahmut Badem’i makamında ziyaret ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ; Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’e ilçemiz okullarına katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Tire Belediyesi Kültür Salonunda öğrenciler ile ‘Gençlik Söyleşileri’ programı kapsamında bir araya geldi.

Tire ilçesinde gerçekleştirilen programda öğretmenlik mesleği ile ilgili 8. Sınıf öğrencileri ile söyleşi gerçekleştiren Ömer Yahşi şunları kaydetti, “Çok daha nitelikli bir hayat tasarlayın. Bunu yapabilecek kodlara sahip olduğunuzu unutmayın. Bizim atalarımız yaptıysa onların torunları olarak bizler de yapacağız. İlham veren buluşmalarda biz NASA’ya bağlandığımızda İzmir’den mezun NASA’da görev yapan Umut Yıldız abinizi görebiliyoruz. Buradan çıkmış. NASA’da çalışıyor. İnanmak ve çalışmak lazım. İkisini başardığınızda annenizin ve babanız yüzlerinin güldüğünü göreceksiniz. Sizler mazisi çok güçlü başarılara imza atmış bir neslin torunlarısınız. Sizler İzmir’de düşmanı denize dökmüş ve bu anlamda şehit olmuş bu toprakları kanıyla sulamış, şehadete ermiş şehitlerin torunları ve evlatlarısınız. Bu bayrak için canını feda eden şehitlerimizin evlatlarısınız. Şehitlerimizin neleri feda ederek bize bu vatanı bıraktıklarını biliyorsunuz. Bunun için kendini ezik kendini basit ve sıradan gören yaradılışına ve tarihine aykırı cümle kuruyor. Çünkü bizim tarihimizde muhteşem başarıların muhteşem merhametlerin olduğunu göreceksiniz.”

Öğretmen Binnur Bakırcı´ya, Yahşi’den çiçek

Söyleşinin sonunda Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, İl Milli Eğitim Müdürüne kendisinin resmedildiği bir tablo ve Tire Beledi Dokuma hediye etti. Bir buket çiçek de takdim edilen Yahşi, kendisine verilen çiçeği salonda bulunan 30 yıldır öğretmenlik görevini sürdüren Binnur Bakırcı’ya 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle takdim etti.

Yahşi, öğrencilerle söyleşisinin ardından Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesinde Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgilendirme sunumunu izledi. İlçedeki okul müdürleri ile bir araya gelen Ömer Yahşi buradan ayrılarak Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven’i ziyaret etti.

23-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.