İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi´inin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919, asırlardır şanlı zaferleri merhamet ve medeniyet nuru ile taçlandırmış aziz milletimizin yeniden şahlandığı gündür. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi´inin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

Milletler tarihlerinden aldıkları güçle yaşarlar, gelecek tasavvurlarını buna göre şekillendirirler. 19 Mayıs 1919 bizim için, milletimiz için bu anlamda çok önemli ve müstesna bir tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun´da yaktığı kurtuluş meşalesini, Türk Milleti elden ele, gönülden gönüle dolaştırmış, düşmanı milli birlik ve beraberliğin ateşiyle karşılamıştır.

Halkımızın, bin yıllık geçmişine meydan okuyanlara karşı gösterdiği destansı mücadele, Kurtuluş Savaşı’nın ardından Cumhuriyetle nihayetlenmiştir. Milletimizin özünden aldığı güç ve çelikten bir irade ile topyekun başlattığı bu mücadele “Ya istiklal, ya ölüm” şiarıyla devam etmiştir.

Aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etti. Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan bu süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek oldu. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyetin emanet edildiği gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir.

Sevgili Gençler;  sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin istikbalisiniz. Bu şanlı bayrak ,bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Sizler ülkemizin aydınlık yarınlarının teminatısınız. Şanlı tarihimizden aldığınız güç ve ilhamla hedeflerinize ilerlerken, kadim kültürümüz sizin rehberiniz olacaktır. Bilgiye, sanata, öğrenmeye ve milletine vatanına tutkulu sürekli gelişmeyi ve öteleri hedefleyen bir nesil yarının güçlü Türkiye’sini inşa edecektir.  

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.