İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Ziyaret Etti

Türkiye Yazarlar İzmir Şubesi birliği yönetim kurulu üyeleri İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi ziyaret etti.   Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi makamında ziyaret ederek yeni projeler üzerinde fikir alışverişinde bulundular.
Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’yi Ziyaret Etti

03-11-2017

Yönetim Kurulu üyeleri; Mahir Adıbeş, Naci Gümüş, Abbas Levent Ertekin, Zeki Buzgan ve Metin Özçeri’nin katıldığı ziyarette İzmir’in eğitim, kültür ve sanat hayatı hakkında fikir teatisinde bulunarak İzmir için uygulanabilecek projeler gündeme alındı.

 

Türkiye Yazarlar Birliği İzmir şubesi 2017-2018 Eğitim öğretim yılı içerisinde İzmir il Milli Eğitim müdürlüğü ile ortak projeler üzerinde görüşmelerde bu yıl içerisinde önemli projeleri birlikte yapma kararı aldılar.

 

Bu yıl ilk defa İzmir’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Konak meydanında bir kitap Fuarı planlaması yapılırken Türk Kültürünün tanınmış yazarlarının İzmirli Öğrencilerle buluşması üzerinde de duruldu.

 

Kültür ve Sanattan, eğitime kadar birçok konunun konuşulduğu ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi;  milli eğitim müdürü olarak çocukların sadece akademik bilgi olarak değil sosyal olarak da gelişimlerinin sağlanması, öğrencilere hayatta doğru seçim yapmaları konusunda rehberlik edecek isimlerle buluşturduklarını söyledi.  İzmir milli eğitim müdürlüğünün gerek öğretmenlerin gerekse öğrencilerin sosyal ve kültürel yönden eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yaptığı çalışmalardan bahseden Yahşi, ayrıca aylık olarak hazırlanan E-derginin öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiğini de söyledi.

 

İzmirli öğrenciler okumayı seviyor…

İzmir’in eğitimciler ve öğrenciler açısından farklı bir olduğunu vurgulayan Yahşi, ilk yayınevi statüsüne sahip okulun da İzmir de bulunduğunu vurgulayarak birçok okulun kitap hazırladığını ve birçok öğrencinin kendisine ait kitabı olduğunu söyledi.

 

Eğitim okumaları başlıyor…

İzmir milli eğitim müdürlüğü olarak ayın kitabını belirlediklerini de belirten Yahşi 6 Kasım 2017 tarihinde “Eğitim Okumaları projesinin Cumhuriyet Eğitim Müzesinde başlatılacağını belirtti.

 

Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Başkanı Mahir Adıbeş ise okullarda henüz keşfedilmemiş geleceğin çok parlak şairlerinin olduğuna dikkat çekerek” Türkiye yazarlar Birliği bu ülkede tam 40 yıldır millî kültürümüze hizmet ederek yeni yazar, şair, romancıları kamuoyu ile tanıştırmakta. Bu etkinliğimiz ile yeni şairleri keşfetmeyi umuyoruz”  dedi.

Adıbeş “ Milli Eğitimle ortaklaşa ayrıca şiir akşamları programını değerli il Müdürümüz Ömer Yahşi beyle görüştük. İlimizde Kültürümüze bu kadar yakın, gerçekten kültürel kaygılar taşıyan bir müdürümüz olması bizleri cidden sevindirdi. Yahşi bey İzmir kültürü açısından son yıllarla kıyaslandığında büyük bir kazanç” dedi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.