İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Heydar Aliyev, Ölümünün 13. Yılında Anıldı.

Azerbaycan´ın kurucusu, merhum lider Heydar Aliyev, adının yaşatıldığı Aliyev Mesleki ve Teknik ve Anadolu Lisesi’nde ölümünün 13. yılında saygıyla anıldı.
Heydar Aliyev, Ölümünün 13. Yılında Anıldı.

Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından  düzenlenen, anma töreninde iki ülkenin milli marşları okunarak saygı duruşunda bulunuldu.

Törene; İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi,   Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, ,Azerbaycan Eğitim Ataşesi Doç. Dr. Necibe Nesibova, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

         Azerbaycan´ın Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova Her bir milletin tarihinde müstesna rol oynamış, milletinin ve devletinin kaderine yön vermiş, devirler ve nesiller deyişse de hiç bir zaman unutulmayacağı büyük liderlerin olduğunu, böyle insanların büyüklüğü yıllar geçtikçe daha iyi anlaşıldığını, bu liderlerden biri de Azerbaycan halkının Milli Lideri Heydar Aliyev olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise yapmış olduğu konuşmada; dostluk, kardeşlik ve stratejik ortaklık, kadim tarihi köklere sahip olan Azerbaycan-Türkiye ilişkileri karşılıklı girişimler ve sarsılmaz irade temelinde geliştirilmekte olduğunu  belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi  ayrıca “Ulusal Lider Heydar Aliyev seslendirdiği “Bir millet iki Devlet “ ifadesi iki devletin yeni dönemdeki ilişkilerinin kendilerine özgü, özelliklerinin bariz tecessümüdür. Sayın Merhum Heydar Aliyev´in bölgesel barış ve dostluğu sağlamak, iki dost, kardeş ülke Türkiye ile Azerbaycan arasında ilişkileri derinleştirilmesi yolunda hizmetlere asla hatıralardan silinmeyecek olan aziz hatırasına hürmet ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından  törende "Azerbaycan ve Türkiye ilişkili " konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

 

Anma töreni, Heydar Aliyev´i anlatan sinevizyon gösterisinin ardından Heydar Aliyev’in sevdiği türküler, öğrencilerin oluşturduğu oratoryo ve Azerbaycan- Türkiye şiirleri seslendirilerek son buldu.

 

 

09-12-201609-12-2016

09-12-201609-12-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.