İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Şey Onlar İçin

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaç sahibi 24809 çocuk için çalışma başlattı. 
Her Şey Onlar İçin

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir´in 30 ilçesinde devlet okullarında eğitim gören 24809 ihtiyaç sahibi çocuğa giysi yardımı yaptı. Aralarında şehit çocuklarının, öksüz ve yetimlerin de bulunduğu çocuklar için hayırseverlerin de yardımıyla giyim eşyalarından oluşan paketler hazırlandı. İlk dağıtım İzmir Valisi Erol AYYILDIZ´ın da katılımıyla, Bornova Batıçim İlkokulu´nda gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, "Sosyal sorumluluk anlamında bu işe gönül veren insanların da ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmalarını istiyoruz" dedi. 


6 bin beş yüz Suriyeli öğrenci de giydirilecek..

 

Konu ilgili konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, öğrencilerinin sadece eğitim hayatı değil sosyal yaşantılarıyla da yakından ilgilendiklerini belirterek; "İzmirdeki yetim, öksüz, şehit çocukları ve özelikle dezavantajlı öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu giysileri hayırseverlerimizle birlikte tedarik ettik. 30 ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklarımızı valiliğimiz ile giydirmiş olduk. Yaklaşık 6 bin 500 Suriyeli çocuğumuzu da yakında giydireceğiz. Çocuklarımızın zihinsel ve ruhsal gelişiminin yanında, okul dışındaki hayatlarıyla, sosyal yaşamlarıyla da ilgileniyoruz. Bu yıl kış İzmir´de biraz soğuk geçiyor ve bu yardıma ihtiyaçları vardı. Sosyal sorumluluk anlamında bu işe gönül veren insanların da ihtiyacı olan öğrencilere sahip çıkmalarını istiyoruz. Biz sadece hayırseverler ile ihtiyacı olan çocuklarımızı buluşturuyoruz. Bu yüzden tüm hayırseverlerimize örnek paylaşımcı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.