İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Çocuk Özeldir

Fatih Projesi’nin eğitim sürecindeki tüm çocuklarımız için fırsatlar oluşturan Türkiye’nin en önemli eğitim markası olduğunu ifade eden İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, “Eğitimde, her bir öğrencimizin gönlüne de dokunmak için çalışıyoruz. Bu nedenle, özel eğitim alanındaki çocuklarımıza ihtimam gösteriyoruz. “Herkes için EBA” felsefesiyle, onlar için içerik üreten iyi bir ekibimiz var. Zira inanıyoruz ki, her çocuk özeldir.”
Her Çocuk Özeldir

İzmir- İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bilişim Ağı’na destek olmak amacıyla, “erişilebilir EBA” yolunda gerçekleştirdiği içerik üretim çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Daha önce özel eğitim öğrencileri için daima pozitif ayrımcılık yapacaklarının altını çizen İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, İzmir EBA Ekibine bu alanda daha çok çalışmaları konusunda talimat verdi. Fatih Projesi’nin eğitim sürecindeki tüm çocuklarımız için fırsatlar oluşturan Türkiye’nin en önemli eğitim markası olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, “İzmir’de eğitim seviyesi her gün daha ileriye gitmektedir. Ancak biz, eğitimde her bir öğrencimizin gönlüne de dokunmak için çalışıyoruz. Bu nedenle, özel eğitim alanındaki çocuklarımıza ihtimam gösteriyoruz. Anneler, babalar en değerli varlıklarını, çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Bize düşen de bu emanete sahip çıkmak. “Herkes için EBA” felsefesiyle, onlar için içerik üreten iyi bir ekibimiz var. Zira inanıyoruz ki, her çocuk özeldir.” dedi.

 

İzmir’de Fatih Projesi için eğitim içeriği oluşturmak amacıyla bir ekip oluşturulduğunu, bu ekibin de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından takdir edildiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, İzmir EBA Ekibinin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için planlı ve sistematik olarak eğitim içeriği üreten Türkiye’deki ilk çalışma grubu olduğunun altını çizdi. Özellikle özel eğitim alanında içerik eksikliği tespitinde bulunduklarını kaydeden Ömer YAHŞİ, şunları söyledi:

“İzmir’de, ilkokuldan liseye eğitimin her kademesinde, tabletlerde ve etkileşimli tahtalarda kullanılmak üzere, EBA için dijital eğitim içerikleri üretiyoruz. Ancak, bir de özel eğitim alanı var. Bu alanda pozitif ayrımcılık yapmamız lazım. İzmir EBA Ekibi şu anda, özel eğitimde okuyan öğrencilerimiz için benzersiz işler yapıyor. Talimatımla, enerjisinin önemli bir kısmını bu alana yönlendirdik. Özel eğitim alanındaki gönüllü öğretmenlerle birlikte çalışıyorlar. Onlar, kendi materyal ihtiyaçlarını biliyorlar. İstedikleri içerikler için senaryolarını yazıyorlar. Ekibimiz de bunları hayata geçiriyor. Üç okulla başladığımız bu ortak çalışmada, hali hazırda 7 özel eğitim okulumuzla pilot çalışma devam ediyor.

 

Bakanlığımız tarafından birinci fazda dağıtılan tabletler, yenileriyle değiştirilmişti. Toplanan bu tabletler, ekibimiz tarafından tekrar elden geçirildi. Özel eğitim alanında ürettikleri içerikleri tabletlere yüklediler. Şu ana kadar 120 tablet dağıtıldı. Bir öğretmenimiz diyor ki, ‘Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tabletlerin verimli kullanımı açısından, gördüğüm en iyi çalışma.’ Her çocuğumuz bir cevherdir; bir tanesinin bile kaybedilmemesi hususunda her eğitimcinin sorumluluğu var. Bunu her fırsatta ifade ediyorum.”

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.