İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönül Tıraşı Başlıyor

Gönül Tıraşı Başlıyor

“Gönül Tıraşı” başlıyor

          İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Gönül Tıraşı” projesinde imzalar atıldı. Gönüllü berberlerin de katıldığı protokol töreni Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleşti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir’deki gönüllü berberler işbirliği ile hayata geçirilen “Gönül Tıraşı” projesi için imzalar atıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun katıldığı imza töreninde berber de oldukça heyecanlıydı.

          Vargeloğlu, her şeyin bir kıvılcım bir fikirle başladığını belirterek proje ile ilgili şunları söyledi, “Kuaför Samet Tan’dan gelen talep üzerine böyle bir projeye başladık. Amacımız İzmir’deki dezavantalı bölgelerde, engelli veya maddi anlamda zorluk çeken öğrencilere hizmet vermek. Başlangıçta elli adet gönüllü kuaförümüz var. Proje bir yıl boyunca her hafta veya her ay gibi belirli aralıklarla devam edecek.”

KIZ ÇOCUKLARININ SAÇLARINI ÖRÜYORUZ

          Projenin fikir sahibi Kuaför Samet Tan ise, Ege’deki bütün erkek kuaförleri ile beraber İl Milli Eğitim Müdürü’nün de desteği ile bu projenin devamlılığı için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini ifade etti. Tan, “Bu proje ile beraber erkek kuaförlüğünün Türkiye’deki vizyonunu arttırmak istiyoruz. Aydın’dan, Didim’den, Bergama’dan, Kuşadası’ndan projeye katılan arkadaşlarımız var. Bu işin sadece parayla değil de gönül ile yapılacağını göstermek istedik. Bizler sadece erkek çocuklarının saçlarını tıraş etmiyoruz aynı zamanda kız öğrencilerin saçlarını da örerek onlar için de bir şeyler yaparak çocukların yüzünü güldürmek istiyoruz” diye konuştu.

Proje içerisinde bulunan ve Bornova Küçükpark’da kuaförlük yapan Hakan Şaşmaz ise, “İhtiyacı olan ailelere makas uzatarak yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

01-11-201801-11-201801-11-201801-11-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.