İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gökkuşağının Altında Bowling Turnuvası

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel eğitim ve kaynaştırma sınıflarında eğitim alan engelli öğrencilerin toplumsal uyumunu artırmak için başlattığı  “Hayalimdeki Gökkuşağı” projesi ile ses getirmeye devam ediyor.
Gökkuşağının Altında Bowling Turnuvası

25-12-201725-12-201725-12-201725-12-2017

 

Hayalimdeki Gökkuşağı bowling turnuvası ile devam ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projede, ilkokul ve ortaokullarda, özel eğitim sınıfları ve kaynaştırma sınıflarında eğitim alan zihinsel, işitme ya da görme engelli öğrencilerin, diğer öğrencilerle paylaşımda bulunması hedeflendi. Projenin ilk aktivitesinde  “birlikte bütünüz” sloganıyla sinemada buluşarak birlikte film izleyen öğrenciler, takım ruhuyla hareket etmenin keyfini yaşadıkları bowling turnuvasıyla yeniden bir araya geldiler.

 

Proje kapsamında özel gereksinimli öğrencilerle normal gelişim gösteren öğrencilerinortak bir yaşam kültürü oluşturabilmeleri amaçlanıyor. Bunun için planlanan çalışmalar arasında yer alan bowling turnuvası ile etkinlikler devam ediyor.

 

18 Aralık - 15 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılması planlanan turnuvanın ilk maçı 18 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. Yarışmada velileri ile ter döken öğrenciler, heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşadılar.

 

Engelli öğrencilerimiz hayatın içinde olmalı

 

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, engelli öğrencilerin gelişimine ve eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, onların sadece öğretim faaliyetinin içinde değil sosyal hayatın içinde de yer alması gerektiğinin altını çizdi. Akranları ile birlikte yaşamın içinde, kendilerini özgürce ve mutlulukla ifade etmelerinin önemini vurguladı.

 

Yahşi okullaşma oranını artırmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, bununla birlikte toplumsal anlamda farkındalığı ortaya koymak için diğer öğrencilerle engelli öğrencileri farklı ortamlarda bir araya getirmeye çalıştıklarını anlattı. "İstiyoruz ki özel eğitim öğrencilerin yaşamış olduğu sıkıntıları diğer öğrencilerimiz de görsün. Onlarla birlikte daha fazla vakit geçirsinler, onların yaşadığı problemleri özümsesinler." dedi.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.