İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geçmişten Günümüze Hayat Boyu Öğrenme" Sergisi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonunda AçıldıBayraklı Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan "Geçmişten Günümüze Hayat Boyu Öğrenme" temalı sergi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonunda açıldı. Açılışa, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, Bayraklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Sergide "Geçmişten Günümüze Hayat Boyu Öğrenme" temasıyla "Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler ve El Sanatları" ile "İnovatif" kurslardan örnek çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bir yaklaşımla bireyin; bilgi, beceri, ilgi ve yeterliliklerini geliştirmek amacıyla katıldığı her türlü öğrenme etkinliği içine alan 'Hayat Boyu Öğrenme' kapsamında birçok faaliyet gerçekleştiriliyor. 'Nerede Kalmıştık' projesi, okumaz yazmazlara yönelik açılan kurslar ve mesleki eğitim alanlarında yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. İzmir ili bünyesinde bulunan halk eğitimi merkezlerinin 'Hayat Boyu Öğrenme' kapsamında yaptığı faaliyetler toplumun bütün kesimlerine yönelik gerçekleştiriliyor.

Serginin açılışını gerçekleştiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, unutulmaya yüz tutan farklı meslek gruplarının ve geleneksel el sanatlarının sergilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Emeği geçen tüm öğretmenleri ve kursiyerleri tebrik etti.

Yentür, İzmir yöresine ait halk oyunları gösterisinin yapıldığı serginin standlarını tek tek dolaşarak bilgi aldı. Ziyaretçilerin beğenisine sunulan standlarda; kazaziye, keçecilik, mengenede sepet örücülüğü, ağaç sepet örücülüğü, filografi, ahşap yakma, kıl testere ile ahşap oymacılığı, çinicilik, kitre folkrolik bebek yapımı, tel sarma, kabak işlemeciliği, çorap örme, iğne oyası, tezhip, dokuma gibi unutulmaya yüz tutmuş meslekler ve el sanatları örnekleri sergilendi. İnovatif  meslek kursları başlığı altında ise Bilgisayar Destekli Mimari Modelleme - Revit Geliştirme ve Uyum Eğitimi (İnşaat Teknolojisi), 3 Boyutlu Endüstriyel Tasarım 3ds Max Geliştirme ve Uyum Eğitimi (Grafik Ve Fotoğraf), Elektrik Kumanda ve Otomasyon Teknikleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi (Elektrik-Elektronik Teknolojisi), Temel Robotik ve Kodlama  (Bilişim Teknolojileri), Arduino İle Programlama ve Tasarım (Elektrik-Elektronik Teknolojisi), Fotoğrafçılık (Grafik ve Fotoğraf), Dijital Okur Yazarlık (Kişisel Gelişim ve Eğitim) hakkında bilgi verildi.

23-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-202123-12-2021

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.