İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Futbol Gelişim Projesi Saha Uygulama Eğitimleri İzmir'de Başladı

Futbol Gelişim Projesi Saha Uygulama Eğitimleri İzmir'de Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü ile startı verilen Futbol Gelişim Projesinin saha uygulama eğitimleri İzmir'de başladı.

Atatürk Stadı futbol sahasında yapılan eğitim programına; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF arasında eylül ayında imzalanan Futbol Gelişim Projesi iş birliği protokolü kapsamında federasyon eğitmenleri tarafından 280 sınıf ve beden eğitimi öğretmenine futbol antrenörlüğü konusunda uygulamalı eğitim veriliyor.

İzmir Atatürk Stadı yan sahalarda 2 gün sürecek çalışmalarda sınıf öğretmenlerine futbol temel eğitimi, ortaokul beden eğitimi öğretmenlerine de futbol uzmanlık eğitimi verilecek. Öğretmenler de bu eğitimleri okullarda çocuklara aktaracak. Proje ile binlerce çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

"İstikrarlı Bir Çalışmanın İlk Adımı Güçlü Bir Altyapının İnşasıdır"

Sahadaki çalışmaları izleyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Sayın Bakanımızın da çok önemsediği gibi bizler de İzmir'de çocuklarımıza ve spora dair yapılacak her türlü projeyi destekliyoruz. Müdürlük olarak evlatlarımızın zihnen ve bedenen sağlıklı yetişmesine katkıda bulunacak her türlü projeyi önemsiyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarıları ile birlikte ruhsal ve bedensel gelişimlerine bir bütün olarak bakıyoruz. Bu anlamda Futbol Gelişim Projesi, hem çocuklarımızın gelişimi hem de futbolumuzun geleceği açısından büyük değer taşıyor. Bu değerin farkındalığı ile sürdürülebilir başarıları yakalamak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İstikrarlı bir çalışmanın ilk adımı güçlü bir altyapının inşasıdır. Bu çerçevede öğretmenlerimizi saha uygulama eğitimlerine aldık. Projede görev alan herkesin binlerce çocuğa ulaşacağına ve yeni yüzyılda Türk futbolunun dünya yıldızlarını yetiştireceğine inanıyoruz." diye konuştu.

19-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.