İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

En Doğal Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı arasında İzmir’deki öğrenci, veli ve öğretmenlerin doğada eğitime ilgisini çekmek, onları ekosistem ve ekolojiyle tanıştırmak için “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi” protokolü imzalandı. Proje sayesinde doğa içinde eğitim alacak öğrenci, veli ve öğretmenlere doğal ve ekolojik yaşam sevgisi aşılanmış olacak.
En Doğal Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü farklı bir çalışmaya daha imza atarak eğitimde farklılık oluşturmaya devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Veli Eğitim Akademisi” tarafından yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle imzalanan protokolle öğrenci, veli ve öğretmenler doğa temelli, ekoloji eğitimi alacak.

Doğa İçerisinde Eğitim

İmzalanan protokol kapsamında eğitim sadece okullarla sınırlı kalmayacak, doğanın içerisinde de olacak. Bu kapsamda öğretmen, veli ve öğrenciler ekosistem ve ekoloji ile tanıştırılarak kolay ve eğlenceli bir eğitim almış olacak.

2 Ayda 100 Öğrenci-Veli

Nisan - Haziran 2018 dönemi içerisinde tamamlanması planlanan projede 2 aylık sürede 5 ilçede 5 kez olmak üzere 100 öğrenci ve 100 veliye ulaşılması hedefleniyor. Projenin hedef kitlesinin ise 11-13 yaş arası İzmir’deki ortaokul öğrenci ve bu öğrencilerin velileri olduğu belirtildi. Sosyal medya da eğitimin bir parçası olacak. İzmir il Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi imzalanan protokolde ekoloji eğitiminin verilmesi ve öğrencilerde doğa sevisinin oluşturulabilmesi için eğitimin her alanından faydalanılacağını belirtti. 

10-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.