İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenden Eğitime Destek

İzmir’in Tire İlçesinde görev yaptığı okuldan emekli olan Hayırsever Bayındır okulun ek bina ihtiyacını kendi çabaları ile karşılayarak okula ek derslik yaptırdı.
Emekli Öğretmenden Eğitime Destek

Okul açılışına İzmir Valisi Erol AYYILDIZ, Ödemiş Kaymakamı Celil ATEŞOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERKUT, Hayırseverler Keziban BAYINDIR ve eşi Hüsamettin BAYINDIR ile birçok öğrenci ve vatandaş katıldı.

Okul açılış töreninde yaptığı konuşmada İzmir Valisi Erol AYYILDIZ; eğitime katkı veren herkese teşekkür etti. Hayırsever Hüsamettin Bayındır için ; “Kendisi öğretmen camiasının çok değerli bir neferi. Sadece derse girip, çocuklara dersi anlatıp, ondan sonra öğretmenliği bir kenara bırakıp sosyal hayatına devam eden bir insan değil, 24 saatini öğretmen olarak değerlendiren bir insan.” Diyerek övgü ile bahseden Vali AYYILDIZ ; “Burada eğiteceğiniz çocuklar sadece Tire’ye, İzmir’e değil, Türkiye’ye hizmet edecek gençler, büyükler ve yarının değerleri olacak. Bu anlamda yapılan iş büyük bir hizmet ve her türlü ifadenin ve değerin ötesinde.”  Dedi.

Emekli öğretmen Hüsamettin BAYINDIR, 46 yıllık meslek hayatında kendi birikimiyle 2 okul yaptırdı. İlk yaptırdığı 9 derslikli okula Ahmet Taner Kışlalı´nın adı verilirken, 7 derslikli ek bina yaptırdığı ikinci okula ise Hüsamettin Bayındır´ın eşi Keziban Bayındır ile birlikte adı verildi.

 

Emekli öğretmen Hüsamettin BAYINDIR, birikimini okul yaptırarak harcadı.

 

Hüsamettin BAYINDIR, 46 yıllık meslek hayatının 42 yılını 1972 yılında atandığı Tire İlçesi Kireli Köyü´nde geçirdi. Bayındır, burada 38 yıl okul müdürü olarak çalıştı. İlköğretimin 8 yıla çıkarılması ile görev yaptığı okulun 9 derslikli kaba inşaatını yaptıran Hüsamettin BAYINDIR, okula kendi adının verilmesini istemeyince yerine o dönem bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Ahmet Taner Kışlalı´nın adı verildi. Bayındır, Gökçen İlkokulunda görevli iken emekli oldu.

 Bayındır, görev yaptığı dönemde Gökçen tek binada ilkokul ile ortaokulun birlikte eğitim vermesi nedeniyle çalıştığı okula 7 derslikten oluşan ek bina yaptırdı.

Yaptırdığı ek bina karşılığında Gökçen Ortaokuluna “Gökçen Keziban ve Öğretmen Hüsamettin Bayındır Ortaokulu" adı verildi. Gökçen Mahallesi´nde yaptırılan tek katlı ve yedi derslikli okul 600 metrekare alana sahip. Okulda Gökçen, Kahrat ve Kızılcahavlu mahallelerinde yaşayan ailelerin çocukları eğitim görüyor.

Vermiş oldukları hizmetler münasebetiyle hayırsever Keziban Bayındır ve eşi Hüsamettin Bayındır’a İzmir Valisi Erol AYYILDIZ Onur Belgesi takdim etti ve Gökçen Keziban ve Öğretmen Hüsamettin Bayındır Ortaokulu’nun açılış kurdelesi kesildi.

 

02-01-201702-01-2017

02-01-201702-01-2017

02-01-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.