İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ehliyet Alacaklara Müjde

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hizmete geçirilen iki yeni elektronik sınav salonu ile ehliyet alacaklara büyük kolaylık geliyor.  
Ehliyet Alacaklara Müjde

Ehliyet işlemlerinin hızlandırılması, yazılı sınavların elektronik ortamda yapılması, güvenli sınav ortamının oluşturulması gibi şartların dikkate alınarak açılan sınav merkezlerinde adaylar toplam kırk beş dakikalık zaman içerisinde yazılı sınavlarını yapmış ve sonuçlarını öğrenmiş oluyorlar.

Yeni hizmete sunulan sınav merkezi ile e-sınav merkezi sayısını ikiye yükselten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi  “Çağımızda zamanla yarışıyoruz.  Eğitim artık teknolojik gelişmelerle birlikte ivme kazanıyor. Günümüz çocukları erken yaşta internet ortamı ile tanışıyor, çok erken yaşlarda kodlama ve yazılım dili öğrenmeye başlıyorlar. Teknolojinin bu kadar hızla geliştiği bir dünya da sınavların da teknolojiye entegrasyonu zaman kaybının önlenmesi için önemli. Yeni hizmete geçirdiğimiz e-sınav merkezi ile ehliyet alacak vatandaşlarımız uzun süre beklemeye gerek kalmadan ehliyet sınavının ilk aşaması olan yazılı sınavlarını gerçekleştirebilecekler” dedi.

23-04-2018

40’ar Kişilik İki Yeni Salon

Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğeri Alsancak Melih Özakat İlkokulu binasında hizmet verecek olan e- sınav merkezlerinde günde 220 kişi e-sınava girebilecek.

On beş günde ehliyet…

Adaylar, elektronik sınava başvuru yapar yapmaz sistemden randevu alarak sınava girebiliyor. Sınava girecek adayların sınav başvurusunu bağlı bulundukları sürücü kursundan yaparak randevu almaları, sınava girmeleri için yeterli olurken, yazılı sınavda başarı gösteren adaylar bir sonraki hafta içerisinde de direksiyon sınavına girerek ehliyetlerini alabiliyorlar. 

Daha önce ehliyet alma sürecinin iki ya da üç aylık bir süreci bulduğunu belirten milli eğitim müdürlüğü yetkilileri adayların sistemden memnun olduklarını da ifade etti. İlk sınavın 30 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirildiği e-sınav merkezinde, sınava giren adaylar memnuniyetini dile getirirken, e-sınav merkezi adaylardan yoğun ilgi görmektedir.

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.