İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimciler E-Konferans İle Bir Araya Geldi

Eğitimciler E-Konferans İle Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi,İzmir'de bulunan 30 ilçe milli eğitim müdürü ile video konferans yöntemi ile toplantı yaptı.

Korana virüs salgını nedeniyle Mili Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlayan uzaktan eğitim çalışımları ve yapılması planlanan iş ve işlemlerin değerlendirildiği toplantıda milli eğitim müdürlüğü müdür yardımcıları da katıldı.

Yapılan toplantıda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 81 il milli eğitim müdürlüğü ile gerçekleştirmiş olduğu video konferans toplantı sonrasında planlanan çalışmalar değerlendirilirken,  milli eğitim bakanlığının talimatları doğrultusunda eğitim öğretim çalışmalarına devam edilmesi istendi.

Mahalle okul işbirliği...

 Milli Eğitim bakanlığının talimatları ile okul müdürlerinin mahalle muhtarlarıyla işbirliği yaparak 65 yaşından büyüklerin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda başlatılan çalışmalarhakkında bilgi alan Yahşi;"  ülkece yaşadığımız zor günlerde biz eğitimciler toplumumuzun refahı için her görevi yapmaya hazırız. İlimizde 3 yıl önce başlatılan "İyilik gönüllüleri" çalışmasında öğretmenlerimizin toplumun hassasiyetlerine ne kadar duyarlı olduklarını gördük.   Her alanda farklılık oluşturan eğitimciler, yapacakları örnek çalışmalarla yine toplumda örnek teşkil edeceklerdir. Birçok öğretmeniz evlerinden maske üreterek sağlık çalışanlarına destek oluyorlar. Meslek liselerimizde sürekli dezenfektan ve maske üretimi yapılıyor. Ayrıca zaman mevhumu tanımadan uzaktan da olsa eğitim çalışmalarına devam ederek öğrencilerinin akademik çalışmalarına destek olmaya devam eden öğretmenlerimiz var.  Gün birlik günüdür."

Toplantıda okul ve kurumlarda korona virüse karşı alınan önlemlerdeğerlendirilirken,   halk eğitim merkezlerinde de üretilen maske, önlük, siperlikler hakkında bilgi alan Yahşi: EBA veTV üzerinden gerçekleştirilen uzaktan eğitimlere tüm öğrencilerin katılması için dikkat edilmesini istedi.

Öğretmenlerin, öğrencileri ile gerçekleştirdiği çevrimiçi etkinliklerin öğrencilerin öğrenme sürecini pekiştireceğini belirterek, öğretmenlerin kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla "İZMEM Eğitim Platformu Youtube kanalının konusunda uzman kişilerle öğretmenleri buluşturmaya devam ettiğini söyledi.

 Eğitim ile ilgili her konuda yardımcı olmak için Danışmam çalışmalarında devam ettiğini belirten Yahşi;   dünyaca yaşanılan zorlu sürecin aşılmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

01-04-202001-04-202001-04-202001-04-202001-04-2020

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.