İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Dergi’miz Yayın Hayatına Başladı…

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla farka, fark katmaya devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan  “e-dergi” yayın hayatına başladı. E-dergide yaklaşık olarak yedi yüz bin öğrenci ve elli bine yakın öğretmenin çalışmalarının duyurulması hedefleniyor.
E-Dergi’miz Yayın Hayatına Başladı…

Görme engelli öğrencilere sesli dergi…

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 30 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları yanı sıra eğitime fark katan öğrenci ve öğretmenlerin yapmış oldukları çalışmaların yayımlanacağı “E dergi” de yine farklı bir çalışmaya imza atılarak görme engelli öğrenciler için de sesli dergi oluşturuldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi;  ilçelerimizdeki okul ve kurumlardan gelen birbirinden güzel başarı ve çalışma haberlerinin duyurulması amacıyla oluşturulan e-derginin tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu. Yahşi, böylece eğitimde ilham verici faaliyetlerin sadece ilimizde değil bütün ülke genelinde yeni başarılara zemin hazırlayacağını belirtti.  Eğitimde her bireyin çok önemli olduğu vurgusunu da yapan Yahşi, ilk olarak yazılı ve sesli şekilde yayın hayatına geçirilen derginin engel taşıyan bireyleri eğitimde aktif hale getirmek için önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

“İzmir İl Milli Eğitim olarak ufuk açan her türlü eğitim faaliyetine destek olmayı ve bunu halka yaymayı görev kabul ediyoruz. İlimizdeki tüm öğretmen ve öğrencilerin sesi olmak için çalışmalarımız sürecektir. Bu süreçte İzmir’in en büyük ailesi olan Milli Eğitim camiasının katılımını önemsiyoruz.

Dergimizde görme engelli vatandaşlarımız düşünülerek ilk defa uygulamaya konulan sesli e-dergi platformu oluşturuldu. Bu çalışma, aynı zamanda ülke genelinde ilklerden olması itibariyle de gurur duyduğumuz bir hizmettir.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza mermere şekil veren sanatçının hassas ve ince üslubuyla yaklaşarak onların vatanını seven, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için biz eğitimciler ve değerli velilerimiz omuz omuza çalışıyoruz. Hepimizin amacı öğrencilerimizin iyiliği için eğitimde daha iyiye daha güzele ulaşmak.” diye açıklamalarda bulunan Yahşi,  İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalarda toplumun her kesimini hoşgörü ile çalışmalara dahil etmeye hassasiyet gösterdiklerini de söyledi.

Aylık olarak yayımlanması planlanan dergi de tüm öğretmen, öğrenci , veli ve eğitimle bağı olan her kesime yer verebilmesi planlanıyor.

 

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından ulaşılabilecek olan dergide, çalışmaların yayımlanmasını isteyen eğitim gönüllüleri için de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izmiredergi@gmail.com adresi oluşturuldu.

E-Dergimize buradan ulaşabilirsiniz.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.