İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Şampiyonumuz Zümra Evren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'yi Ziyaret Etti

Dünya Şampiyonumuz Zümra Evren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'yi Ziyaret Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, hızlı okuma yarışmasında dünya şampiyonu olan Zümra Evren'i makamında ağırladı.

İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan Makbule-Süleyman Alkan Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Zümra Evren, katıldığı yarışmada 23 sayfa kitabı sadece 20 dakikada okuyarak geçtiğimiz hafta dünya birinciliğini elde etti.  Okuduğu kitaptan sorulan 8 soruyu da doğru bilen Zümra, Polonya merkezli çevrim içi düzenlenen hızlı okuma yarışmasında büyük bir başarı kazandı.

"Kitap Okumak, Düşünce Ufkunuzu Geliştirir"

Dünya şampiyonunu makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Zümra ile kitap okumanın önemi üzerine sohbet etti.  Çocuklara da seslenen Yahşi, "Hayatta pek çok şeyi okumakla öğrenirsiniz. Kitap okumak, düşünce ufkunuzu geliştirir. Muhakeme yeteneğiniz gelişir, derslerinizde ve hayatta daha başarılı olursunuz. Televizyon, bilgisayar, tablet veya telefon başında geçirdiğiniz zamandan daha fazlasını kitap okumaya ayırın." diye konuştu.

Kitap okumanın çocuklara sevgiyle kazandırılması gerektiğinin altını çizen Yahşi, 6 farklı ülkeden 30 öğrencinin katıldığı zorlu rekabeti galibiyetle tamamlayarak İzmir'in ve Türkiye'nin gururu olan Zümra Evren'i başarılarından dolayı tebrik etti. Zümra'ya çeşitli hediyeler takdim eden Yahşi, şampiyonla hatıra fotoğrafı çektirdi.

16-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.