İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Eğitim Protokolü

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi arasında ‘Mesleki Gelişim Akademisi Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı. 
Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Eğitim Protokolü

Protokol kapsamında DEÜ tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli öğretmen ve yöneticilere hizmet içi eğitimler verilecek. Rektör Kasman, eğitim kalitesinin yükseltilmesi için her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

DEÜ Rektörlük hizmet binasında düzenlenen törene DEÜ Rektörü Adnan Kasman ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi katıldı. Rektör Kasman, Mesleki Gelişim Akademisi Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan orta kademe yöneticiler ve öğretmenlere, Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından eğitim verileceğini belirtti. Aynı zamanda Eğitim Fakültesi Dekan vekilliği de yaptığını hatırlatan Rektör Kasman, “Bu işbirliği, hem öğretmenlerimize hem şube müdürlerimize hem de yöneticilerimize yararlı olacaktır. Eğitim kalitesinin yükseltilmesi için gereken desteği vermeye hazırız. Bu işbirliğinin ardından çok daha iyi çalışmaların ortaya çıkağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

Rektör Kasman’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Yaklaşık 50 bine yakın öğretmenimiz var. Örgün ve yaygın öğrenci sayımız ise 1 milyona yaklaşıyor. İzmir’deki öğrencilerimizin kalitesinin çok daha iyi bir noktaya gelmesi için öğretmenlerimizin mesleki doyumluluk ve hizmet içi eğitim seminerlerine önem veriyoruz. Bu anlamda Dokuz Eylül Üniversitesi’nin değerli akademik personelinden hizmet içi eğitimi almak istedik. Milli Eğitim’de Haziran ayı sonu ve Eylül ayı başında yaklaşık 1 aylık çok özel bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor. Eğitimlerin, öğrencilerin kalitesine de yansıyacağını düşünüyorum” dedi. Konuşmaların ardından Rektör Kasman ile İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi protokolü imzaladı.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.