İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında Prof. Dr. Şerif Ali Bozkaplan Tarafından Konferans Gerçekleştirildi

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında Prof. Dr. Şerif Ali Bozkaplan Tarafından Konferans Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr.  Yusuf Tekin tarafından başlatılan; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini hedefleyen "Dilimizin Zenginlikleri" Projesi İzmir'de başarıyla sürdürülüyor.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen konferans programına; MEB Bakan Danışmanı Arzu Günaydın, İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Ali Bozkaplan'ın katılımıyla gerçekleşen konferansa öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Konferansta Türkçe'nin tarihî gelişimine dikkat çeken Bozkaplan'ın anlatımıyla öğrenciler; dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyarak eserlerde geçen sözcüklerin anlam çeşitliliğini, kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfetti.

Konferans, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

15-02-202415-02-202415-02-202415-02-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.