İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Dijital Vatandaşlık Eğitimi Farkındalık Çalışmaları Paneli' İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda Yapıldı

'Dijital Vatandaşlık Eğitimi Farkındalık Çalışmaları Paneli' İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Dijital Vatandaşlık Günü' projesi kapsamında 'Dijital Vatandaşlık Eğitimi Farkındalık Çalışmaları Paneli'ne ev sahipliği yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen projenin pilot okulu İzmir Atatürk Lisesi.

 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapılan panele İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi, şube müdürleri, Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz, İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Üyesi Av. Hakan Has, Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Başkanı Neslihan İnal,  Türkiye Bilişim Derneği Üyesi Mert Dönerçark ve Prof. Dr. Neslihan İnal, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Türkiye'de ilk kez düzenlenen "Dijital Vatandaşlık Günü" projesinin bir diğer önemi Avrupa Konseyi Dijital Vatandaşlık Eğitimi Projesinin bir parçası olarak diğer 46 paydaş üye ülkeyle bu organizasyonun ilerleyen süreçte paylaşılacak olmasıdır. Dijital Vatandaşlık Eğitimi Farkındalık Çalışmaları paneli, bir yaygınlaştırma faaliyeti olup okul, il ve yurt çapında devam edecektir. Dijital Vatandaşlık Eğitimini Destekleyenler Ağı Projesinde Türkiye'nin kurucu üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin belirlediği 11 pilot okul bulunmakta olup İzmir'de de Atatürk Lisesi seçilmiştir. Panele, İzmir merkez ilçelerdeki Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi olmak üzere her okul türünden seçilen 11 liseden 10'ar öğrenci ve 1'er öğretmen katılmaktadır.

'Dijital Vatandaşlık Eğitimi Farkındalık Çalışmaları Paneli' saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Proje Koordinatörü Fatma Beyza Baş'ın proje hakkında bilgilendirme sunumunun ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi bir konuşma yaptı. Ekşi yapmış olduğu konuşmada; panelde ortaya çıkacak fikir ve görüşlerin ileride çok başarılı uygulamalara, katkılara dönüşeceğinden şüphesi olmadığını ifade etti. Gelecekte dijital olmayan bir dünya düşünülemeyeceğini, bu yüzden dijital dünyanın sağlıklı şekillendirilebilmesi ve teknolojinin hayatlarımıza bilinçli bir şekilde dahil edilebilmesi için bu Dijital Vatandaşlık Eğitimini çok değerli bulduklarını sözlerine ekledi.

Gerçekleşen klasik müzik dinletisi sonrası panelistlerin 20'şer dakikalık konuşma ve sunumlarına geçildi. Soru-cevap bölümünden sonra program sona erdi.

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.