İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİN 100. YILINDA "TEKNOLOJİ VE EĞİTİM" ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR

CUMHURİYETİN 100. YILINDA

'Türkiye Yüzyıl'ına eğitimle en iyi nasıl katkı sunulabileceğini ortaya koymak için "Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayları" düzenleniyor.

"Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim Faaliyetleri" ile günümüz eğitim sistemi, öğretim yöntemleri, teknoloji kullanımı, eğitim yöneticisi, öğretmen ve öğrenci performansı gibi konuların ele alınacağı çalıştayda, öğretmenlerin bakış açısı doğrultusunda değerlendirmeler yapılacak.

İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Samsun, Erzurum olmak üzere yedi ilde 1-2 Kasım 2023 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek çalıştaylara, Talim ve Terbiye Kurulu üyeleri ve ilgili genel müdürlüklerden daire başkanlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi katılacak.

Oturumlarda  4 farklı konu başlığı ele alınacak

Çalıştaylarda kurulacak çalışma gruplarında "öğretmenlerin bakış açısıyla teknoloji kullanımı", "teknolojinin eğitim ortamlarında kullanımı", "yapay zekâ içerikli uygulamaların eğitimde kullanımı", "teknolojinin eğitimde gerekliliği ve kullanım amaçları" gibi konular ele alınacak.

Çalıştaylara Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Hayat Boyu Öğrenme, Meslekî ve Teknik Eğitim,  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile TÜBA destek verecek.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.