İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları Kapsamında Milli Gururumuz Rıza Kayaalp Öğrencilerle Buluştu

Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları Kapsamında Milli Gururumuz Rıza Kayaalp Öğrencilerle Buluştu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İlham Veren Buluşmalar" kapsamında Avrupa ve Dünya Şampiyonu güreşçi Rıza Kayalp öğrencilerle buluştu. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Zeynep Başdaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları kapsamında gerçekleşen program sinevizyon gösterisi ile başladı.

Programda eski dünya şampiyonu milli güreşçi Ahmet Taçyıldız'ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği bir söyleşi gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi yaptığı konuşmada kazandığı şampiyonluklarla 13 kez bu ülkenin İstiklal Marşı'nı dünyanın pek çok yerinde okutan Rıza Kayalp'le bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yahşi "Bu ülke için yapılacak en güzel işlerden biri de dünyanın gözü önünde, şanlı Türk bayrağını ve 85 milyonun manevi desteğini alarak İstiklal Marşımızı tüm dünyaya okutabilmektir. Bugün çeşitli zorluklar karşısında yılmadan, azimle ve adanmışlıkla çalışıp büyük başarılar elde eden Rıza Kayalp ile bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum" dedi.

Yahşi, konuşmasında öğrencilere de seslenerek Rıza Kayalp'in kendilerine rol model olmasını ve ilham almalarını temenni ederek şunları söyledi: "Sizlerin de bu ülkenin İstiklal Marşı'nı dünyanın dört bir yanında okutma azminiz, adanmışlığınız olsun. Ülkemizin adının tüm dünyaya duyuracak işlere imza atmanızı temenni ediyorum".

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, milli güreşçi Rıza Kayalp'e plaket takdim etti. Rıza Kayalp öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başarıya giden yolda çalışmanın ve disiplinin altını çizen Kayaalp, tüm spor yaşamını anlatarak öğrencilere ilham verdi. Öğrenci sorularıyla devam eden söyleşi, başladığı gibi coşku ve büyük alkışla sona erdi.

27-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-202327-10-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.