İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Buca Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Buca Ötüken Ortaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

Buca Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Buca Ötüken Ortaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Buca Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Buca Ötüken Ortaokulunun açılışlarını gerçekleştirdi. Açılış programlarına; 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, , İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, milletvekilleri, il protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış programlarının ilki Buca Özel Eğitim Uygulama Okulunda gerçekleştirildi. Binali Yıldırım İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve il protokolü öğrenciler tarafından önce okul bahçesinde çiçeklerle sonrasında bina girişinde Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ile karşılandı. Protokol, Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin sergisini gezip öğrencilerle ve ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet etti.

Program; Buca Ötüken Ortaokulu ziyareti ile devam etti, burada da öğrenci ve velilerin büyük ilgisi ile karşılaşan Yıldırım ve il protokolü bir süre bahçede satranç oynayan öğrencileri izledi, ardından tören alanına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, Bayraklı Halk Eğitimi Merkezi Zeybek Gösterisi sonrası öğrencilerle toplu fotoğraf çekildi. Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesildi. Sınıf ve atölye ziyaret sonrası öğretmenlerle sohbet edildi ve program Mehteran Takımının gösterisi ile son buldu.

23-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.