İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Şehit Fatih Satır BİLSEM'den Büyük Başarı

Bornova Şehit Fatih Satır BİLSEM'den Büyük Başarı

Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.  Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi, Türk Patent Kurumunun 2022 yılının enleri listesinde en çok faydalı model başvurusu yapan kurum oldu.

Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi, 2021-2022 yılında öğretmen ve öğrencileriyle patent ve faydalı model üzerine çalışmalarına hız verdi. 2020 yılı başından itibaren bu konularda çalışmalarını başlatan Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Melike Bahar Tike Tetik, ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesinde öğrenci ve öğretmenlerin etkin rol alması konusunda ilk adımları atmaya çalıştıklarını belirtti. Tetik, üstün yetenekliler alanında çalışan herkesin sınai mülkiyet bilincini kazandırmak için çalışmalar yapması gerektiğini  söyledi.

Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezinde, 2020 yılı başında öğrenci ve öğretmenler patent ve faydalı model konusunda eğitimler almaya başladı. Eğitimlerin ardından her branştaki öğretmen, öğrencileri yetiştirmeye ve bu konularda bilgilendirerek çalışmalar yapmaya başladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında bu konuda etkin oldu ve 11 öğretmen gelecek dönemlerde ülkemizin ekonomik ve teknolojik gelişimine hizmet etme hedefiyle başvurularını öğrencileriyle birlikte tamamladı.

Türk Patent Kurumu tarafından açıklanan verilere göre Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi, 2022 yılında Faydalı Model konusunda başvuruda bulunan 1.kurum olarak yerini aldı.

28-06-202228-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.