İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biz değil miydik? Bir değil miydik?

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir  Emniyet Müdürlüğü tarafından gençlere yönelik düzenlenen ´Biz değil miydik? Bir değil miydik´ projesinin ödül töreni ile ´Mutlu takıl, kampa katıl´ projesinin galası düzenlenen törenle yapıldı.
Biz değil miydik? Bir değil miydik?

Gençlerin suçtan uzaklaştırılması, terör örgütleri tarafından suiistimal edilmesinin önüne geçilmesi ve gençlerin sosyal faaliyetlerde bulunmaları amacıyla düzenlenen ´Biz değil miydik? Bir değil miydik´ projesinin ödül töreni ile ´Mutlu takıl, kampa katıl´ projesinin galası Atatürk Kültür Merkezi´nde yapıldı. Törene İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Vali Yardımcısı Aydın Memük, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, projeye katılan okulların öğretmenleri, öğrencileri ve aileler katıldı. ´Biz değil miydik? Bir değil miydik´ projesi kapsamında düzenlenen ´Osmanlı Başkentleri´ ile ´Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı´nın yapıldığı illere yapılan gezilerin gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından ´Mutlu Takıl Kampa Katıl´ projesi ile 20-26 Mayıs tarihleri arasında 30 okuldan 180 öğrencinin Antalya´ya götürüleceği projeyle ilgili öğrenciler bilgilendirildi.

Törende konuşan ve gençlere yönelik projelerin devem edeceğini belirten, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Biz biriz ve çok iriyiz ve hiç kimse bizim birliğimizi asla bozamayacak. Buna o kadar eminim ki bunu sizlerin gözlerinde, yüzlerinde görebiliyorum. Biz büyük bir milletin çocuklarıyız. Kahramanlıklarla dolu bir tarihimiz var. Çanakkale´de gidip gördünüz, nasıl vatan evlatları ´Allah Allah´ diye cephelere koştularsa düşmanı dize getirdilerse bugün de 3-5 çapulcuya bu vatanı asla bırakmayız. Bilimde, fende, sosyal hayatta, sanatta, dünyanın en güzel şeylerini biz yaptık, yine yapacağız. Gelecek yine Türkün olacak, gelecek yine Türk milletinin olacak. Ankara´da Anıtkabir´de yatan Büyük Önder Atatürk´ün istiklal ruhu hep bizi aydınlatacak" dedi.

Konuşmanın ardından  ´Biz değil miydik? Bir değil miydik´ projesine katılan öğrencilere hediyelerini İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük verirken, geziye katılan öğrencilerden İlayda Uygur, Hüseyin Aşkın´a şehit polis Fethi Sekin´in resminin bulunduğu tablo hediye etti.

18-05-201718-05-201718-05-201718-05-2017

 

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.