İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biz Anadoluyuz

İçişleri Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan "Biz Anadoluyuz" projesinin ikinci ayağı kapsamında 192 öğrenci 4 öğretmen Öğrenci Van’dan İzmir’e geldi.
Biz Anadoluyuz

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

İçişleri Bakanlığı himayesinde İzmir Valiliği ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında maddi durumundan dolayı daha önce il dışına çıkmamış olan başarılı öğrenciler, İzmir´e geldi.

Bu kapsamda Çaldıran ve Başkale´den gelen öğrenci ve öğretmenler sıcak bir şekilde karşılandı.

İlk defa uçağa binip, ilk defa İzmir’i gördüler

Van Ferit Melen Havalimanında düzenlenen uğurlama töreni den sonra İzmir Adnan Menderes havaalanında sıcak bir karşılama töreni ile başlayan ziyaretlerinde öğrencilerden ilk defa uçağa binenlerin ve ilk defa İzmir’e gelenlerin heyecanlı olduğu gözlemlendi.

Dört gün sürecek ziyarette, öğrenciler Efes, Meryem Ana, Selçuk, Şirince,  İnciraltı Kentormanı ve Deniz müzesi,  kordonda bulunan Atatürk Evi ve müzesi, Saat Kulesi, Sasalı doğal yaşam parkı gibi birçok tarihi ve sosyal alanları gezecekler.

İzmir Valiliğinde de sıcak bir şekilde karşılanan öğrenci ve öğretmenler Vali yardımcıları Uğur Kolsuz, Cemil Özgür Öneği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile sohbet ederek fotoğraf çektirdiler.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi gelen misafir öğretmen ve öğrencileri İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek İzmir’in sosyal ve kültürel tarihi hakkında bilgi verdi. Yahşi ayrıca Biz Anadoluyuz projesinin kardeşlik bağlarını güçlendireceğini söyleyerek projenin birçok saç ayağında başarılı olduğunu ifade etti.

Öğrenciler Kemeraltı çarşısı ve tarihi yapıları gezdiler.

İzmirde okumak istiyorum...

Tüm öğrencilerin ilk defa uçağa binip ilk defa İzmir’i gördükleri ziyarette öğrencilerin çoğunluğu üniversiteyi kazanıp İzmir de okumak istediklerini söylediler.

Van Çaldıran Kuzkunkıran Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Ferah Ağaç, üniversiteyi kazanıp İzmir’de okumak istiyorum dedi.

“İlk defa uçağa bindim. İlk defa İzmir’e geldim. Annem ev hanımı babam inşatta çalışıyor.  Başarılı bir öğrenciyim. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. İzmir’i çok beğendim. Hatta şu anda eve gitmek bile istemiyorum. Doktor olmak için İzmir’e gelmek istiyorum.” Dedi.

 

Proje boyunca İzmir’de üç  bin öğrenci misafir edilecek..

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.