İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biz Anadoluyuz

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında, Van’dan 186 öğrenci ve 8 öğretmen İzmir’e geldi. Van’ın dışına ilk kez çıkan çocuklar, denizi ve İzmir’i ilk kez görme fırsatını yakaladı.
Biz Anadoluyuz

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

 

İçişleri Bakanlığı´nın "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Van´ın Saray ve Gevaş ilçesinden 186 öğrenci ve 8 öğretmen İzmir´e geldi. Daha önce Van´ın dışına hiç çıkmamış öğrencilerden seçilen çocuklar, hayatlarında ilk kez denizi görecek. Balçova Termal Otel´de İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Yahşi, "İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Van´dan gelecek 3 bin öğrencimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin heyecanına ve mutluluğuna tanık olduk" dedi. Öğrencilerin kendi akranları ile bir araya gelip yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlayacaklarını anlatan Yahşi, "Doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha ifade etmiş olacağız. İllerimiz arasında bir gönül köprüsü oluşturma adına bu projenin ilk adımını atmış olduk. Hem birliğimize hem kardeşliğimize hem de birbirimizi tanıma ve kaynaşma adına böylece güzel bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

6. sınıf öğrencisi Saadet Erkan, "Van´dan dışarı ilk kez çıktım. Denizi göreceğim için çok heyecanlıyım. Devlet büyüklerimize bu projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkür ederim" diye konuştu.

7. sınıf öğrencisi Şuayip Fazıl, "İzmir´e ilk kez geldim. Güzel bir şehir" dedi. 5. sınıf öğrencisi Nurullah Toyfo, "İzmir´i gezeceğim için çok mutlu ve heyecanlıyım" dedi.

 5. sınıf öğrencisi Muhammet Safa Duranlı, "Denizi ilk defa burada göreceğim. İzmir´e gelmek çok güzel" dedi. 6. sınıf öğrencisi Ayşe Vermez, "Diğer arkadaşlarım gibi İzmir´e ilk kez geldim. Burayı çok sevdim. Bu imkanı tanıyan herkese teşekkür ederim" dedi.

 

8. sınıf öğrencisi Muhammed Borluk, "Okuldan arkadaşlarımla İzmir´de olmak çok güzel bir duygu" şeklinde konuştu. Dün Efes ve Meryemana evi ziyaretlerinin ardından Şirince´yi gezen çocuklar, bugün Konak Meydanı, Tarihi Saat Kulesi ve Atatürk Müzesi ile Sasalı´daki Doğal Yaşam Parkı´na gidecek.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.