İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biriktirdiği Paraları Bağışladı

Biriktirdiği Paraları Bağışladı

Kemalpaşa Merkez Atatürk Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Ömer Faruk Özdemir (11) kumbarasında biriktirdiği 160 TL'yi "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan kampanyaya bağışladı.
Ailesinden aldığı harçlıkları kumbarasında biriktiren Ömer Faruk Özdemir (11), Kemalpaşa Vefa Sosyal Destek hattını arayarak kumbarasındaki parasını "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan kampanyaya bağışlamak istediğini söyledi.

Biriktirdiği parasını "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına bağışlamak isteyen küçük Ömer Faruk'un talebini Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yerine getirdi. Ömer Faruk, parasını tek tek sayarak Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerine teslim etti.
Kampanyaya bağışta bulunan Ömer Faruk Özdemir, "Kumbaramdaki paraları "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına bağışlamak istedim, bundan dolayı mutluyum. Anneme ve babama da böyle bir konuda bana yardımcı oldukları için teşekkür ederim." dedi.

Polis ekipleri de Ömer Faruk Özdemir'in duyarlı davranışı karşısında kendisine hediye verdiler.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, 6.  Sınıf öğrencisi Ömer Faruk Özdemir'i; onun vatan ve toplum meselelerine duyarlı yetişmesine katkı sağlayan ailesini ve öğretmenlerini tebrik etti.  "Ömer, bizim bize yeteceğimizin en güzel örneğidir.  Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan kampanyaya tüm ülke vatandaşlarının katılım gösterdiği gibi kendileri küçük,  yürekleri derya olan çocuklarımız da harçlıkları ile destek vermektedirler. Geleceğimiz olan çocuklarımıza da, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne olan inancımız da tamdır. " diyen Yahşi, aynı zamanda başlatılmış olan kampanyaya birçok eğitimcinin de katıldığını belirtti.

14-04-202014-04-202014-04-202014-04-202014-04-2020

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.