İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Benim Gözümden Otizm' Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

'Benim Gözümden Otizm' Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile düzenlenen 'Benim Gözümden Otizm Resim Yarışması'nın Ödülleri 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

'2 Nisan Otizm Farkındalık Ayı'na kapsamında İzmir'de bulunan ilkokullara yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin ödüllerini aldığı törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şubesi başkanı ve yöneticileri,  İl Milli Eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin etrafındaki farklı gelişim gösteren bireylerin farkına varmasını sağlamak, otizmli öğrencilerin özelliklerini gözlemlemeye ve araştırmaya teşvik etmek ve otizm farkındalığı oluşturmak amacıyla Beyazay Derneği işbirliği ile düzenlenen 'Benim Gözümden Otizm' konulu resim yarışmasına ilgi yoğun oldu.

Yarışmada Kemalpaşa Özel Kocatürk İlkokulundan Armin Sak mansiyon ödülüne değer bulunurken Karabağlar Nazire Merzeci ilkokulundan Bahoz Minaz üçüncü oldu. Balçova Vali Kutlu Aktaş İlkokulundan Ata Küçükoğlu'nun ikinciliğe değer bulunduğu yarışmanın birinciliğini Güzelbahçe İTÜ Eta Vakfı Doğa Kolejinden Aras Büyüktorun kazandı.  Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şubesi Başkanı verdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmasına yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başladı. Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanda kendilerini geliştirmelerinin önemine değinen Yentür,  öğrencilerin edinmiş oldukları bilgileri, değerle davranışa dönüştürmelerinin ve toplumun bütün sorunlarına duyarlı bir şekilde yetişmelerinin gerekliliğini vurguladı. Yentür, "Sanat yeteneği olan sevgili çocuklarımızı yürekten kutluyorum" diyerek sözlerine son verdi.

10-05-202210-05-202210-05-202210-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.