İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayraklı'da İki Okulun Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Bayraklı'da İki Okulun Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Toplam 48 derslikli Bayraklı Sabiha Ahmet Tabak İlkokulu ve Sabiha Ahmet Tabak Ortaokulu temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene; İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Milletvekilleri Eyüp Kadir İnan ve Tamer Osmanağaoğlu, Bayraklı Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Arzu Günaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tahir Büdün ve Bayraklı İlçe Müftüsü İbrahim Tünedioğlu katıldı.

 'Türkiye'nin Dikkat Çeken Okullarından Olacak'

 Törenin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şunları söyledi; "Bugün Bayraklı'nın eğitim noktasında büyük bir mağduriyetini giderecek bir temel atma törenindeyiz. 2 tane 24 derslikli ortaokul ve ilkokulun temelini atacağız. İnşaatlar tamamlandığında okullarımız, donanımlarıyla İzmir'in hatta Türkiye'nin dikkat çeken okullarından olacak. Temel atma sürecinde arazi temizliğinde bazı zorluklarla karşılaştık, ancak uzun uğraşlar sonucunda bugün buradayız.  Bayraklı'da şu an 4 tane proje 4 tane de ihale aşamasında olan okulumuz var. Bu çalışmalar, İzmir'in 850 bin öğrencisi adına çok önemli. Ayrıca, inşaatlarla ilgili olarak Sayın Valimizin ve kıymetli vekillerimizin de her daim desteğini alıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.'

'Bayraklı, En Güzel İki Okuluna Kavuşacak'

Törende konuşma yapan İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Bayraklı, Türkiye'nin en havalı, en deniz manzaralı ve en güzel iki okuluna kavuşacak. Sayın Valimizin öncülüğünde İzmir'de çok ciddi bir dönüşüm başladığını görüyoruz. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve sağlam binalarda eğitim almaları için biz de üzerimize düşen katkıyı sunmak adına her zaman yanlarındayız." dedi.

'Ben de Bu Okuldan Mezunum'

Ardından kürsüden seslenen İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan, "Ben de Sabiha Ahmet Tabak İlkokulundan mezunum. Bugün benim için çok mutluluk verici bir gün. Çünkü yaklaşık 22 senedir bu mahallede ikamet ediyoruz. Bayraklı'da ve İzmir'de okul inşaatlarımız güçlenerek devam ediyor. Her türlü şikâyet ve temenniyi çözmek için kolları sıvadık. İnşallah bu okulu 2025'e kadar çocuklarımıza kazandırmış olacağız." diye konuştu.

'Bayraklı'da 8 Okul Sırada'

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, eğitime verdikleri önemi vurgulayarak, "Eğitim bizim için vazgeçilmez bir kamu hizmeti. Eğitim bizim için geleceğimizin şekillenmesi, ülkemizin kalkınması için vazgeçilmez bir hizmet. Dolayısıyla ilimizde eğitim hizmetleriyle ilgili ne yapılması gerekirse en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Bayraklı, buna en çok ihtiyaç duyan öncelikli ilçelerimizden biri. Şu an Bayraklı'da 8 okulumuz sırada, yapımı ve ihalesi devam ediyor. Önümüzdeki dönemde buna ilişkin yeni yatırım planlarımız da var. Ayrıca mevcut okullardaki eğitim kalitesini iyileştirmek için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Özellikle deprem dönemine denk gelmemiz nedeniyle ülkemizdeki birçok yatırım, öncelikli olarak deprem bölgesine gidiyor. İlimiz milletvekillerinin ve il milli eğitim müdürümüzün çabalarıyla deprem bölgeleri dışında okul yatırımlarını alan tek il biziz. Şu anda ilimizde yapımı olacak, güçlendirilecek ve iyileştirilecek 100 okul daha olacak. Bugün temelini attığımız bu iki güzel okulumuzun ikisi de büyük hacimli. İnşallah okullarımız istediğimiz kalitede ve hızda çabucak yetişir ve yavrularımız okullarına bir an evvel kavuşurlar." dedi.

Törende, Sabiha Ahmet Tabak Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri Mısra Altun ve Osman Metehan Demir, yeni okullarına kavuşmanın heyecanını ve yaşadıkları mutluluğu dile getirerek İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'a ve tüm yetkililere teşekkür ettiler.

Protokol konuşmalarının ardından Bayraklı İlçe Müftüsü İbrahim Tünedioğlu'nun okuduğu dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleşti.

İzmir depremi sonrası inceleme yapılan ve dayanıksız olduğu için yıkılan okulların yerine geniş hacimli, depreme dayanıklı ve yüksek donanımlı 24 derslikli Bayraklı Sabiha Ahmet Tabak İlkokulu ve 24 derslikli Sabiha Ahmet Tabak Ortaokulu yapılacak. Okulların 2025 yılı mart ayında bitirilmesi planlanıyor.

21-03-202421-03-202421-03-202421-03-202421-03-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.