İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrak Töreninde Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu

Bayrak Töreninde Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararla Pençe-Kilit harekât bölgesinde şehit olan askerlerimizi anmak amacıyla İzmir'deki tüm okullarda bayrak töreni öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bakanlık olarak genel amaçlarının çocukları; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 15 Ocak tarihinde bayrak töreni öncesi şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

Tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de 15 Ocak günü bayrak töreni öncesi okullarda şehit askerlerimizi anmak için saygı duruşunda bulunuldu. Gaziemir Mevlüt Aysun Özer İlkokulunda yapılan bayrak törenine katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Vermez, "Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı kararla Pençe-Kilit harekât bölgesinde şehit olan vatan evlatlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak ve eğitim camiası olarak onlara minnetimizi göstermek amacıyla İzmir'deki tüm okullarda bayrak töreni öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.  Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

15-01-202415-01-202415-01-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.