İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' Filmi İzmirli Öğrencilerle Buluştu

'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' Filmi İzmirli Öğrencilerle Buluştu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde öğrencilere özel bir sinema etkinliği düzenlendi. İstinye Park'ta gerçekleşen etkinlikte, Konak 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri, 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' filmini ücretsiz izledi.

Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın anısına çekilen TRT ortak yapımı 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' filmi, öğretmen ve öğrenciler için ücretsiz gösterime sunuldu. 2017 yılında Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın hayatını konu alan 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' adlı film için düzenlenen sinema etkinliğine Konak 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Öğretmenlik idealizmi üzerine odaklanarak vatan sevgisi, özveri ve aidiyet duygularını işleyen filmin duygusal yükü ve mesajları, genç izleyicilerde derin düşünceler uyandırdı. Gösterim sonrasında öğretmenleri rehberliğinde bir araya gelen öğrenciler, filmdeki temaları tartışarak milli ve manevi değerlerin önemini daha derinden kavradılar. Kendilerine bu fırsatı sunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'ye ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne teşekkür eden liseli gençler, benzer kültürel etkinliklerin devamının gelmesini dilediler.

Film İzleyicileri Derinden Etkiliyor

Kozluk'ta ilk görev yaptığı okulda karne dağıttıktan sonra evine dönerken dönemin Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Aybüke Öğretmen'in hayatını anlatan TRT ortak yapımı filmi, izleyicileri derinden etkiliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi; "Her öğretmenimizin kendisinden bir şeyler bulduğu, vatan ve millet sevgisiyle dolu bu film vesilesi ile terör saldırılarında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

05-01-202405-01-202405-01-202405-01-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.