İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerinden Kızılay’a Anlamlı Destek

Atatürk Lisesi 9. Sınıf Öğrencilerinden Kızılay’a Anlamlı Destek

Atatürk Lisesi 9. sınıf öğrencileri tarafından organize edilen ve “Çocuklar Açlıktan Ölmesin” sloganıyla yola çıkılan yardım kampanyası tamamlandı.

Dünyada her dokuz dakikada bir çocuğun açlıktan yaşamını kaybetmesi gerçeği üzerine, yaşanan bu acıya duyarsız kalamayan gençler, her gün harçlıklarından artırdıkları parayı bir kenara ayırarak “Bir Salih Amel” projesine katkıda bulundular.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış ve Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek’in katıldığı “Çocuklar Açlıktan Ölmesin” yardım kampanyası final toplantısı, İzmir Atatürk Lisesi Konferans Salonunda düzenlendi.

Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, kendisinin de Atatürk Lisesi’nden mezun olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün de zamanında bu okulu ziyaret ettiğini söyleyerek “Bu okulda bir tarih yatıyor.” dedi.

Atatürk Lisesinin, Kurtuluş Savaşında üç yıl boyunca mezun veremediğini hatırlatan Baykalmış, “Geçmişten öğrendiğimiz derslerle bugün maddi ve manevi mirasımıza sahip çıkmalıyız.” diyerek bu anlamlı projedeki desteklerinden dolayı gençlere teşekkür etti.

“Kızılay sadece halka değil savaş zamanında yaralı düşman askerine bile yardım edecek kadar merhamet sahibi bir kuruluştur. Gerek yerelde gerekse dünyada çok güzel çalışmalara imza atıyor.” diyen Baykalmış, Kızılay’ın halkın desteğiyle 190 ülkede operasyon yapabilen ve 40 ülkede insani yardım faaliyetlerini sürdüren bir iyilik hareketi haline geldiğini sözlerine ekledi.

Beden Ülkesinin Başkenti Kalptir

Programda söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “Ülkemizin en büyük değeri, toprak üstü değeri olarak gördüğümüz, tüm dünyanın imrenerek baktığı siz değerli gençlersiniz. İzmir’in nasıl bir mücadele ile düşman işgalinden kurtarıldığını hepimiz biliyoruz. Bayrağımızı yere düşürmeyen atalarımızın gölgesinde yaşıyoruz, büyüyoruz. Sizler de bayrağımızı dalgalandıracak başarılara imza atarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz.” diyerek örnek davranışlarından dolayı tüm öğrencileri tebrik etti.

“Bir insanın gölgesinde yetişmek lazım; aynı zamanda o insanın gönlüne girebiliyorsak ve gönülleri fethedebiliyorsak ne mutlu bize.” diyen Yahşi, Kurtuluş Savaşından önce kurulan ve zorda olanın her daim yanında olan Türk Kızılay’ının, milletimizin yüce gönüllülüğünü dosta düşmana gösterdiğini ifade etti.

Akademik anlamda çok büyük başarılara imza atan Atatürk Lisesi öğrencilerinin aynı zamanda kültürel alanda da zengin bir donanımla yetiştiğine dikkat çeken Yahşi, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak evlatlarımızı aklıselim, kalbi selim ve zevki selim olarak yetiştirmek öncelikli hedefimiz. Bugün burada, bunu başardığımızı görüyoruz.” dedi.

Gençlere, “Kalplerinizde merhameti inşa etmek adına her gün ‘Bugün kime iyiliğim dokundu?’ diye düşünün.” tavsiyesinde bulunan Yahşi, “Hiçbir şey yapamıyorsanız hal hatır sorun. Beden ülkesinin başkenti, kalptir. Kalbinizin sadakasını verin. Sizler, merhametin, almadan vermenin ne demek olduğunu, yetime, öksüze, darda olana karşılık beklemeden iyilik yapmanın ne demek olduğunu bu güzel çalışmayla bir kez daha kanıtladınız.” dedi.

Yahşi, “Kalplerinizde aidiyet duygunuz olsun. Kendiniz için değil, gelecek için çalışın, başkaları için çabalayın. Ülkemizin sigortası sizlersiniz. Bu ülkenin geleceği adına tüm dualarımızda sizler varsınız. Siz, safınızı belirlediniz, iyilik safında yer aldınız.” diyerek çalışmada emeği geçen tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Kızılay’ın faaliyetleriyle ilgili gerçekleştirilen sunumun ardından programın sonunda İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış tarafından yardımda bulunan 9. sınıf temsilcilerine teşekkür belgesi verildi.

27-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.