İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi, Kitap Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi, Kitap Teslim Töreni Gerçekleştirildi

'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' kapsamında, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilen kitapların okullara teslim edilmesi için düzenlenen tören 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleşti. Törene; İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Şube Müdürü Ahmet Gülcan, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı bünyesinde gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülen 'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları', İzmir'de 12 lise ve 2 ortaokulda, 26 gönüllü öğretmen ve 301 öğrenci ile birlikte sürdürülüyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2040 adet eser İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Dağıtılacak olan kitapların teslimi için düzenlenen tören Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı ProjeKoordinatörü Banu Gündoğdu'nun proje bilgilendirmesi ile başladı.

Konak Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Rabia Saraç konuşmasında; bu proje sayesinde okumanın kıymetini çok daha iyi anladıklarını ifade etti. Saraç; artık olaylara daha farklı baktıklarını ve farklı açılardan olayları yorumlamayı öğrendiklerini sözlerine ekledi.

Karabağlar Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Sude Nur Korkmaz; sadece okumanın yetmediğini vurgulayarak bu proje ile sadece kitap okumadığını, insanı, doğayı ve hayatı okuduğunu sözlerine ekledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan; çocukların çok yönlü gelişimini destekleyen, okuyan, soran, sorgulayan bir bakış açısıyla analiz sentez yeteneğine sahip gençler olmasını son derece önemli bulduklarını ifade etti. Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün işbirliği içinde olduğunu söyledi.  Emeği geçen herkese teşekkür etti.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Murat Eskici; 'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' etkinliklerinden birine katıldığını, sonrasında kürsüde konuşma yapan gençlerin özgüvenini görünce bu projelerin ne kadar yararlı olduğunu anladığını ifade etti. Güçlü Türkiye'nin temellerini gençlerde gördüğünü belirten Eskici, bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini söyledi.

Kitapların dağıtımı sonrası toplu fotoğraf çekimi ile program tamamlandı.

06-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.