İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı Kapsamında Mustafa Kutlu Söyleşisi Gerçekleştirildi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı Kapsamında Mustafa Kutlu Söyleşisi Gerçekleştirildi

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları faaliyetleri kapsamında "Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu" okumaları üzerine söyleşi 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Programa, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Ege Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Gökçek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Öğrencilere hitaben "Tarihimiz boyunca ilmi ve irfanı baş tacı eden bir milletin evlatları olarak ülkemizin sesini, sözünü en güzel ifade eden çok kıymetli yazarlarımızı okuyacak anlayacak ve anlatacaksınız." diyen Yahşi, mezun olunamayan tek mektebin "Anadolu Mektebi" olduğunu ve belli bir program dâhilinde başlayıp devam eden bu okuma faaliyetinin bir ömür sürdüğünü ifade etti. Yahşi, böylesi kıymetli etkinliklerle öğrencilerin zihinsel ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarının altını çizerek sözü Prof. Dr. Fazıl Gökçek'e bıraktı.

 

Söyleşide Kutlu'nun tahkiyeli metinlerini türleri bakımından ele alan Prof. Dr. Fazıl Gökçek, yazarın metinlerinin arz ettiği farklılıkları değerlendirdi. Söyleşi öğrencilerle yapılan soru-cevaptan sonra sona erdi.

09-11-202309-11-202309-11-202309-11-202309-11-202309-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.