İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' Panelleri Devam Ediyor

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' Panelleri Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, gönüllülük esasına dayalı olan ve Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı bünyesinde yürütülen 'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı' etkinliklerine aralıksız devam ediyor. İzmir'de 12 lise ve 2 ortaokulda, 26 gönüllü öğretmen ve 301 öğrenci ile birlikte sürdürülen  'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' öğrencileri keyifli paylaşımlarla buluşturuyor.

'Anadolu Mektebi Yazar Okumaları' kapsamında okullar etkinliklerine devam ettiler. Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesinde okulun konferans salonunda 'Sait Faik Abasıyanık Okul Paneli' gerçekleştirildi. Evin Arpa'nın başkanlığını yaptığı panelde Pınar Serin, Emirhan Körüklü, Nazlıcan Kaya, Selin Hüsünbeyi ve Elif Çatal konuşmacı olarak yer aldı.

Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'nin 'Sait Faik Abasıyanık Okul Paneli'nde başkan Petek Burucu, konuşmacılar ise Almina Sertdemir, Fatma Ünlü, Hamza Sarıcı ve Zeynep Gülce Kutun oldu.

Konak Namık Kemal Anadolu Lisesinin konferans salonunda 'Mustafa Kutlu Okul Paneli' gerçekleştirildi. Hevin Dağ, Neslihan Aslan, Perihan Akkaya ve Zübeyde Özde Köse'nin konuşmacı olduğu panelin başkanlığını Melike Dağ yaptı.

Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 'Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov Okul Panelleri' gerçekleştirildi. 'Mustafa Kutlu Okul Panelinin başkanı Zeynep Paksoy, konuşmacılar ise Sıla Kılıç, Mücella Nur Tekin, Elif Eker ve Hatice Naz Doğan oldu.

Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesinde başkanlığını Begüm Kangal'ın yaptığı 'Cengiz Aytmatov Okul Panelinde Meriç Gülen, M. Eren, Nehir Selin Zeyrek ve Vahide Önder konuşmacı olarak yer aldılar.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 'Sait Faik Abasıyanık Okul Paneli' kendi binalarının konferans salonunda gerçekleştirildi. İsmet Furkan Azar panel başkanı, Talha Emre Çiper, Siraç Ketenoğlu, Yusuf Akın ve Abdülkadir Demir konuşmacı olarak Sait Faik Abasıyanık'ın eserleri hakkında konuştular.

11-06-202211-06-202211-06-202211-06-202211-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.