İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" Kapsamında Karabağlar İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Cengiz Aytmatov Okul Paneli" Gerçekleştirildiİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" faaliyetlerine, Karabağlar İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen "Cengiz Aytmatov Okul Paneli" eklendi.

Gönüllülük ruhu ile başlayıp devam eden "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları", Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının bünyesinde yürütülüyor. Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunan yazar ve şairlerin eserlerinin okutulup, değerlendirilip yorumlandığı faaliyetlere katılımcı sayısı her yıl artarak devam ediyor. Son olarak Karabağlar İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen "Cengiz Aytmatov Okul Paneli"ne; İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mevlane Akdeniz, Yusuf Yılmaz ve Zeynep Başdaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü'nden Kırgız öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut'un konuşmaları ile başlayan ve Nizar Bedevi'nin başkanlığını yaptığı panele Emre Fidan, Eren Zigana, Rıdvan Yeşil ve Mehmet İnce konuşmaları ile katkı sundu. Cengiz Aytmatov'un hayatının anlatıldığı kısa bir videonun da yer aldığı panelin sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz değerlendirme konuşmasını yaptı. Panel; Karşıyaka Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Bölümü öğrencilerinin Türk Dünyası müzik repertuarında yer alan eserlerden oluşan enstrümantal dinletisi ile sona erdi.

18-05-202318-05-202318-05-202318-05-202318-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.