İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi' Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulunda Başladı

'Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi' Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulunda Başladı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 'Aile Okulu Projesi' kapsamında gerçekleştirilen Eğitici Eğitmenliği Kursu Yeni Foça Hizmetçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulunda başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Esat Tektaş, beraberindeki heyet ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehtap Gemici Yeni Foça Hizmetçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulunda açılışta yer aldı.

Aile Okulu Projesi ile aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi fikrinden yola çıkıldı. Böylece, ailenin ve dolayısıyla toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak hedefleniyor.  Proje amaçları doğrultusunda planlanan faaliyetleri yerine getirmek amacıyla Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde, İzmir Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde ve Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde proje kapsamında eğitici eğitimleri düzenlenmesi planlandı. Söz konusu projenin İzmir ayağı Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde başladı. Farklı üniversitelerden 12 akademisyenin yer alacağı eğitimlere; Denizli, Aydın, Uşak, Manisa gibi illerden 80 kursiyer katılıyor.

28-06-202228-06-202228-06-202228-06-202228-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.