İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ekim İzmir Depremi Anma Mesajı

Güzide şehrimiz İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana depremde öğretmen ve öğrencilerimizin de aralarında olduğu vatandaşlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.
30 Ekim İzmir Depremi Anma Mesajı

Bir yıllık süreçte yaralarımızı birlikte sardık, acımızı paylaştık.

Deprem sebebiyle oluşan sorunlar müdürlüğümüzce ivedilikle tespit edilmiş, öğrencilerimizin içinde bulundukları durumun olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması amacıyla psikososyal destek ekiplerimiz süratle sahaya yönlendirilmiştir.

"EBA Erişim Destek Noktaları" ihtiyaç duyulan alanlarda öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Çadır kent ve konteyner kente yerleştirilen ailelerimizin öğrencilerine çeşitli eğitim etkinlikleri hizmeti verilmiştir.

30 Ekim tarihinden önce çok sayıda eğitim kurumumuzun depreme dayanıksız olduğu tespit edilmiş ve bu binalar boşaltılmış, aldığımız tedbirlerle hiçbir eğitim kurumumuzda can kaybının yaşanmaması ise tesellimiz olmuştur.

Başlatılan hasar tespit ve değerlendirme çalışmalarında yenilenmesine karar verilen eğitim kurumlarının yıkım işine ve yeniden inşa edilmesine süratle başlanmıştır.

Geçen bir yıllık süreçte;

Tamamlanıp açılışını yaptığımız eğitim kurumlarını öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olmanın gururunu yaşıyor; inşasına başlanan, yakın zamanda tamamlanacak olan eğitim kurumlarımızın ise tüm süreçlerini titizlikle takip ediyoruz.

Devletimizin eğitim politikalarına uygun ve yenilikçi eğitim kurumlarımızı en kısa zamanda hizmete sunmayı arzuluyoruz.

Kalkınma ve ilerlemeye yolunda en temel işimiz eğitimdir. Öğrencilerimizin modern, işlevsel ve güvenli okullarda eğitim görmesi, tüm öğrencilerimizin can sağlığının korunması önceliğimizdir.

Yaşanan bu deprem, doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmamız ve toplumsal bilinç oluşturmamız gerçeğini ortaya koymuştur.

Böylesi acıların tekrar yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

 

 

                                                                                               Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.