İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Medeniyet nurunun ve istiklal iradesinin tarihteki ifadesi olan aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 30 Ağustos 1922'de Anadolu'nun ebedi yurt olduğunu bir kez daha dünyaya ilan etmiştir.

 

Kurtuluş Savaşı'mızın fiilen başladığı 19 Mayıs 1919'da hürriyet aşkıyla kıyama kalkan milletimiz kendisine pranga vurmak isteyenlere destansı bir mücadele ile harekete geçerek bu topraklara ebedi varlığını mühürlemiştir.

1071 den itibaren bağrında köklendiğimiz aziz vatanın asil evlatları, bu coğrafyaya ay yıldızdan başka  gölge düşmesin diye Ağustos'un 26'sını 27'sine bağlayan gece Afyon'da tam bağımsızlığın ebedi ateşini yakarak geceyi güne çevirdiler. Hiç beklenmedik bir direniş ve çelikten bir iradeyle kuşatılan emperyal güçler Dumlupınar Meydan Muharebesi ile yok edildi. Zulme ve istilaya karşı verilen bu eşsiz mücadele kesinlikle göstermiştir ki söz konusu vatan olduğunda, hiçbir fırtına bizi yıkamaz hiçbir bariyer bize engel olamaz. Milletimizin ruhundaki istiklal ateşinden doğan şanlı ordumuzun bu büyük zaferi, aynı zamanda  tüm mazlum milletlere de bir kurtuluş ümidi olmuştu.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "Zafer, zafer benimdir diyebilenin, muvaffakiyet, muvaffak olacağım diye başlayanın ve muvaffak oldum diyebilenindir." İzmir Milli Eğitim ailesi olarak bizler de tarihimizden aldığımız bu güç ve inançla gelecek tasavvurlarımızı şekillendirirken evlatlarımıza bu ilhamı aşılamaya devam edeceğiz. Daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde bu güzel ülke için canlarını verenlerin tertemiz izlerini takip edecek nesli yetiştirme azmindeyiz.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yılını  kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tarihin en kanlı mücadelelerine sahne olan mukaddes vatan topraklarına karışan ve şu anda mutlu bir tebessümle bizleri izlediğine inandığımız aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                   Dr. Ömer YAHŞİ

                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.