İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü Kutlu Olsun

Milletimizin eşsiz kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yılını coşkuyla kutladığımız bu günde bu milletin evlatları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü Kutlu Olsun

Ulusumuz tarihi boyunca emsali görülmemiş tehditlerle karşılaşmıştır. Kutsal vatan toprağına bin yıldır silinmez izler bırakmış atalarımız, her defasında  küllerinden yeniden doğmuştur. Vatanını kaderine terk etmeyen    cefakar milletimiz, topyekün çelik bir  yumruk misali, imanını zırh gibi kuşanarak düşmanlarıyla her seferinde bir kez daha yüzleşmiş ve düşmanlarını her seferinde mağlup etmeyi başarmıştır.

Milletimiz ülkemizin içinden gectigi her zor kosulda genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden tek yürek, tek nefer, tek ses olup bir ağızdan ‘Ya istiklal ya ölüm’ şiarıyla sadece kendi kaderini yeniden yazmakla kalmamış dünyada benzer zulümlerle karşılaşan mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur. 

‘Harp zaruri ve hayati olmadıkça bir cinayettir.’’ diyen Gazi Mustafa Kemal , 1071 Malazgirt Savaşıyla açılan Anadolu kapılarını, 30 Ağustos 1922 Dumlupınar Zaferiyle mühürlemiştir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu kati bir iradeyle dosta düşmana göstermiştir. Bu zafer aynı zamanda bir varoluş mücadelesinin önemli bir sembolüdür.

Milli Eğitim Camiası olarak ecdadımızdan aldığımız emanetin öneminin farkındayız. Asli görevimiz yeni nesillere bu bilinci doğru şekilde aktarmaktır. 30 Ağustos’u ve tarihindeki nice zaferleri getiren milli birlik ve beraberlik ruhu canlı olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletimizin iradesi her türlü tehlikeyi ezip geçmeye muktedirdir. Gelişen Türkiye, güçlenen demokrasi ve aydınlık yarınlar vazgeçilmez hedefimizdir.

Yakın zamanda  devletimize ve cumhuriyetimize yönelik benzer tehditler, insanımızın feraseti ve vatansever duruşu ile  bertaraf edilmiştir. Demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan alçak saldırılara, milletimiz demokrasi geleneğinden ve milli birlik ve beraberliğinden gücünü alarak gereken cevabı vermiştir ve bundan sonra da vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılını  kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum." 

 

      Ömer YAHŞİ
İl Millî Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.