İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

29 Ekim işgalin, zulmün ve imkânsızlığın içinde yok olmak üzere olan milletin küllerinden yeniden doğuşunun, varoluşunun yıl dönümüdür.

Geleceğe ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı gösteren nesillerin omuzlarında yükselen Cumhuriyet, kadim milletin kurtuluşunun ve hürriyetinin göstergesidir.

Bağımsızlık inancını ve hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya haykıran aziz milletimiz, vatanımız Anadolu'nun bin yıllık mazisinde şanlı zaferlerle her zaman var olmuş, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara hak ettikleri karşılığı vermekten asla imtina etmemiştir ve etmeyecektir. 

Aklın ve bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, özgüveni yüksek, ülkesini ve milletini çok seven bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ülkemizi sosyal, bilimsel ve ekonomik açıdan "Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma" hedefini ilk günkü heyecan ve sebatla sürdüreceğiz.

Milletimizin ortak kararlılığı, azim ve inancıyla kurulan, istiklâl ve istikbalimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin birer ferdi olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve geleceğe güvenle bakıyoruz.

Aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygıyla yâd ediyor, Cumhuriyet'in kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarımızı sunuyoruz.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme gayretiyle nice 98. yıllara.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                                Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.