İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmen, yaratılanların en kutsalı olan insanı yüceltmek, donatmak, inşa ve ihya etmek için aklını ve varlığını ortaya koyandır. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı en uzak iklimlerde, baharı müjdeleyecek kardelenler yetiştirmek sevdasına tutulmuş gönül eridir, iyilik elçisidir öğretmen.

Adanmışlıktır. Mesleğe canı gönülden bağlanmak ve tüm zorluklara rağmen, aşkla hedefe koşmaktır. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran gönül zanaatıdır. Geleceğe, ilme ve iyiliğe dair nakış nakış dokumaktır nesilleri, ilmek ilmek işlemektir bilgiyi ve güzelliği. Meslekten öte bir yaşam biçimidir. Bir öğrenciyi, bir sınıfı değil; bir toplumu, top yekûn bir milleti şekillendiren kişidir öğretmen.

Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'sinin inşasında rol alacak nesillerimiz öğretmenlerimizin usta ellerinde şekillenecektir. Bu ülkeyi çok sevip sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Asil milletimizin evlatlarını atiye hazırlamak her daim en büyük vazifemizdir.

Değişim ve dönüşüm rüzgârlarının fırtınaya dönüştüğü 21.yüzyıl ve son sanayi devrimi yani endüstri 4.0 içinde barındırdığı fırsatlarla önümüzde işlenmeyi bekleyen bir cevherdir. Küreselleşen dünya ile rekabet edebilecek, değişimi ve gelişimi yakalayabilecek, fikir ve değer üretebilen bir nesli yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Sürekli bir değişim ve gelişim içinde olan bilgi kavramını, kültür ve medeniyetimizin değerleriyle donatıp özgün ve üretken nesilleri yetiştirme gayretimizi sürdüreceğiz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir." sözünden hareketle bakanlığımızın ilkeleri ve milletimizin yüce değerleri doğrultusunda nesiller yetiştirmek adına özveriyle çalışacağız.

Bilgiyi vicdanıyla yoğuran öğretmenlerimizin en güzel eseri, ülkesi ve milletini çok seven nesiller yetiştirmek olacaktır. Bu güzel vatan; kendine hedef koyabilen, yaptığı işe değer katan milli ve manevi değerleri güçlü çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir.

Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa etmek üzere hizmette bulunan öğretmenlerimize müteşekkiriz.

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü canıgönülden kutluyor, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.