İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, il protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir halkından büyük ilgi gören tören Atatürk Anıtına çelenk konması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından bayraklar göndere çekildi. İzmir Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Murat Eskici'nin konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. Sonrasında öğrenciler tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve 'Gençliğin Ata'ya Cevabı' seslendirildi. Tören Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan halk oyunları ve spor gösterileri ile devam etti. Kutlamalar kapsamında denizden yelken, kürek, kano turu gerçekleştirildi. Yelken sporcuları, Karşıyaka'dan Konak'a yelkenle geçerek İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e Türk bayrağı armağan etti. Törende dağcılık sporcularının binadan iniş gösterisi de yer aldı.

19-05-202319-05-202319-05-202319-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.