İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SoyerEge Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İzmir Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Murat Eskici, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, İl protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir halkından büyük ilgi gören tören Atatürk Anıtına çelenk konması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici bir konuşma yaptı. Eskici, 19 Mayısın sadece Türk Milli kurtuluş tarihinin başlangıcı olmadığını, yeni Türk Devletinin de çağdaş değerlerle yerini almasının adı olduğunu ifade etti.Genç nesillerin gelecekte daha iyi imkanlara kavuşması ve sportif anlamda dünya birincileri ile rekabet edebilecek donanıma sahip olmaları için var güçleri ile çalıştıklarını sözlerine ekleyen Eskici gençlerin milli değerlere bağlı ve şuurlu nesiller olmasının istiklalimiz ve istikbalimiz için oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

Eskici'nin konuşmasından sonra öğrenciler tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve 'Gençliğin Ata'ya Cevabı' seslendirildi.  Halk oyunları Topluluğu tarafından halk oyunları zeybek gösterisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Karate Kata, Taekwondo ve jimnastik gösterileri gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Davul Ritim Grubunun sahne gösterisinin ardından Egem Dans Halk Oyunları tarafından yapılan Kafkas dans gösterisi büyük alkış aldı. Aynı saatlerde 'Karşıyaka'dan Ata'ya yelken, kürek, kano turu' kapsamında denize açılan Karşıyaka Yelken Kulübünden gençler, Cumhuriyet Meydanı'nın bulunduğu alana geldi ve beraberinde getirdikleri bayrağı İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e taktim etti. Dağcılık sporcularının binadan iniş gösterisi de yer aldığı tören öğrencilerin Türk bayrağını açarak ay yıldız oluşturmasıyla son buldu.

19-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.