İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, düzenlediği etkinlikle Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yılını kutladı ve şehitleri andı..
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi: "Mehmetçiğin, gözünü kırpmayarak geçirdiği geceler hatırına gözümüzün nurunu kitaplara akıtacağız. Alnımızın terini toprağa, kitaba, kaleme ve çalışma masasına akıtacağız. Çanakkale´de şahadet şerbeti içen 250 bin şehit hatırına durmak bilmeden, bu ülkeyi bu milleti bir adım daha ileri götürmek için çalışacağız."

19-03-201718-03-201718-03-201718-03-201718-03-201718-03-201718-03-201719-03-2017

İzmir´de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yılı dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi. Karşıyaka ilçesindeki Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Kur´anı Kerim tilavetiyle ve 15 Temmuz´daki FETÖ´nün darbe girişiminde şehit olan vatandaşların fotoğraflarının yer aldığı video kliple devam etti.  İzmir´in çeşitli ilçelerindeki okullardan gelerek salonu dolduran öğrenciler, ellerindeki Türk bayrakları ile etkinliği izledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, yaptığı konuşmada Çanakkale savaşının, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanı olduğunu belirterek, "Çanakkale zaferi, umudunu yitirmiş bir milletin inançla, cesaretle, birbirine sarıldığı takdirde nasıl düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolüdür, Türk milletinin şartlar ne olursa olsun ülkesi ve vatanı için nasıl bir mücadele ortaya koyabileceğinin en büyük delili ve en şanlı nişanesidir." dedi.

Salondaki öğrencilere seslenen Yahşi, şunları söyledi:

"Mehmetçiğin, gözünü kırpmayarak geçirdiği geceler hatırına gözümüzün nurunu kitaplara akıtacağız. Alnımızın terini toprağa, kitaba, kaleme ve çalışma masasına akıtacağız. Çanakkale´de şahadet şerbeti içen 250 bin şehit hatırına durmak bilmeden, bu ülkeyi bu milleti bir adım daha ileri götürmek için çalışacağız. Unutmayın şehidin kanına sadece ilimle uğraşanın mürekkebi eşittir."

Konuşmaların ardında İzmir il genelinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, resim, afiş ve kısa film yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından Tarkan Erkan şefliğindeki Büyük Türkiye Orkestrası, Çanakkale türkülerini seslendirdi. Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi, Halk Oyunları Topluluğu da "Bir Destandır Çanakkale" dans gösterisi yaptı.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.